Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz fboldog #13102 üzenetére

    Nekem egy valami nem teljesen világos ezzel a 7nm technológiával az AMD vonalon.
    Elekrotechnikai ismereteim szerint ahogy csökken a csíkszélesség, úgy lehet megközelíteni akár nagyobb órajelen is a ~0.6V tranzisztor nyitófeszültséget. Ez teljesen független egy cpu architekturális felépítésétől, tisztán fizikai vonatkozása van.
    Persze nem ennyire egyszerű a képlet, de nagy összességben igaz kéne, hogy legyen. Arra számítanék, hogy az intel 14nm értékei után alacsonyabb feszültségen képes egy amd 7nm-en ugyanazzal az órajellel működni. De ahogy nézem nem így van.
    Például a jelenlegi 6600k procimat 4.5GHz-en használom évek óta 1.23V VCore feszültséggel. Ehhez képest, ha jól nézem az amd-nek ~1.35V kell netes infók alapján.
    Nem tudok másra gondolni hirtelen, mint arra, hogy valami galiba van a gyártási folyamat során és eleve el sem érnék ezt az órajelet és ez már valamiféle erősebb oc, mint az intel esetében.
    Szóval a magas hőfok szerintem a picit magasabb vcore és csökkentett die méret összessége. Utóbbit értem, az előbbit még nem.

    Bocsi, csak kis elmélkedés volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák