Új hozzászólás Aktív témák

  • Stonerice

    őstag

    (#9842) Timer
    5600x em van most. de a cpu feszek stabilak. occt stb mindent bír tuningal is de stock használom.

    Sziasztok!
    Téma ami miatt írok : Whea error 18
    A hibát jelző összetevő: Processzormag
    Hibaforrás: Machine Check Exception
    Hibatípus: Cache Hierarchy Error
    Processzor APIC-azonosítója: 5

    Nyilván elkezdtem keresgélni a googleban hogy mitől lehet ez! Újra is húztam a windowst. Először azt gondoltam bios hiba vagy ram oc. gyanakodtam a VGA-ra is mert ..

    Heaven benchet inditva egyből fekete kép és újrtaindulás a jelenség!
    Esetleg selejt a cpura is gondolnak sokan az amd fórumain.

    De szeretnék egy kis instrukciót " adni és kapni "
    Állítgattam a soc voltaget fel - le cpu vcore-t fixre,llc, spead spectrum, kutyafütty mindent amire azt írták megolja a hibát!
    Szűz win driverek nélkül whql adrenalin drive.. De egyik sem hozott stabilitást.

    Elővettem a jól bevált hwinfot és Heaven bench beállításait levettem 720pre minimum részletességre, "gondolván hátha nem fagy ki"
    Hát nem is tette, viszont gyorsan átnézve "Gpu voltage vrm in(Vin /+12v) befigylet 11.2 voltra is. :F

    Ami fura hogy az alaplap ebből az ingadozásból nem érzékel semmit. Legalábbis nem jelez vissza. Full stabil, nincs kimozdulás.
    A képet egyébként csak úgy sikerült készítenem hogy molexről vittem a 6 pin pcie tápcsatiti a gpura és a +2t a pci-e ágról amivelha mind a 8 eret használom újra is indul a gép, Így most legalább fut fullscreen beallításon is max részletességgel a heaven és más 3d alkalmazások.

    Igazából csak most értettem meg eddig miért vibrált terhelés közben a molexről vitt 7 voltra csökkentett ledes venti a gépben :DDD Gondolom már csak 6 voltot kapott. ;]
    Talán az 5 és 12 voltot kellett összekötnöm hogy 7 legyen.. már nem emlékszem :P

    Nektek mit mutat gpu vrm fesznél minimumként terhelt vga-val a HWinfo? Sajna nekem tápjavítást vagy cserét! De azért megpróbálom megmenteni.

    [ Szerkesztve ]

    Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Új hozzászólás Aktív témák