Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    válasz netguru10 #31139 üzenetére

    Ez a lap csak úgy jött olcsón. Arra, hogy kipróbáljam, érdemes-e nekem egyáltalán az 5800X3D-be invesztálni szerintem megfelelő, bár még nem 100%, hogy belevágok.
    Nyilván ha a VRM megfújásával sem bírja tartani a boost clockokat akkor rövid úton csere. Szerintem max 10e ráfizetéssel lenne egy Tomahawk.
    Az MSI számomra is egyértelműen az etalon, sokszor visszatértem már hozzájuk, mert kellemetlen szájízem volt másnál:
    Asrock B450M Steel Legend -> MSI B450 Tomahawk még 2600 és 3600 alatt
    Asus Prime B560M-K -> MSI Z590 Pro Wifi
    Az Aorus Pro és Aorus Elite lapokban ugyan ez a VRM van, sőt, még a heatsink is ugyan ez, csak azokon van az IO port felett is egy különálló, ami sok befolyással nemigen van a VRM-re.
    Mindenesetre AM4 alaplapot olcsóbban lehet venni, mint LGA1700-ast.
    Jelenleg egy MSI B660 PRO-A Wifi lapom van 12400F-fel, ezek érnek talán 50+50 ezret
    Egy 5600-at megkapnék 40 körül, vagy újonnan 48, és sokat spóroltam minusz pár százalék teljesítményért.
    Egy 5700 újonnan 68ezer, kb egál, pár játékban talán plusz a plusz 2 mag, még ezzel is spóroltam. Ezt még simán elbírja a lap.
    Egy 5800X3d már érezhető előrelépés, igaz 120 ezer, és jó esély van rá, hogy a lap sem bírja, ehhez azért pár tízest rá kell már fizetni.
    Intel oldalon: E core-okban nem hiszek, P coreokhoz meg elég sokat hozzá kéne tenni bármilyen előrelépéshez.

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák