Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz MPowerPH #310 üzenetére

    sztem ennél összetettebb és árnyaltabb a dolog
    eleve jelentős fölénye volt az intelnek, ami nyílt titok kb, hogy nem egyszer tisztességtelen üzletpolitika is segítette ebben
    amd-nek volt épp elég baja a vga részlegen is, nyilván nem csoportosított minden erőforrást a cpu részlegre
    de jól taktikáztak, hol a vga volt terítéken, hol a cpu, szerencséjükre kb az egyetlen alternatíva soc gyártónak ma konzolokhoz, így onnan is folyt be valami pénz, volt értelme anno felvásárolni az atit-t hitelre, intel valszeg' zsebből megoldotta volna
    nem tudunk legerősebbet, szuper gammert adni, akkor adunk olyat ami árban jó és munkára viszont jobb is mint az intel megoldásai azonos árfekésben
    eközben az intel tiktakkolt', jó hogy nem kakukkolt ( :
    el kezdett fejlődni az igp-s részleg, már-már megtanultak drivereket írni, erre mit csinál a főmajom? leépíti az igp részleg erőforrásait...hurrá
    egyre esélyesebb, hogy az amd ryzene hosszabb távon versenyképes lesz, erre mit csinál az intel? semmit
    illetve az addig szajkózott szuper gyártástech blabla eltűnik, hirtelen nem fontos
    az addig benchre használt sw sem jó már hirtelen, nem fontos
    olyan szinten égették be magukat időről időre, hogy egy amatőr bandától is csúnya
    eközben mindenféle biztonsági problémák is előkerültek
    ugyan nincs három diplomám, de azzal tisztában vagyok, hogy akkor elébe megyünk a dolgoknak, lett volna sok lehetőségük szépíteni, telibe sz@rták
    az külön történet, hogy nem tudtak új gyártás tech-et bevezetni a mai napig, de nyilván azt is látták jó előre, max kikommunikálni nem merték a részvényesek miatt, mert felgyújtják őket, ami ma már ha jól tudom folyamatban van
    legalább 10x kisebb tőke és létszám mellett volt lehetősége felzárkózni az amd-nek, miközben az intelé volt a szerver és notebook piac majdnem egésze - ami pedig a pénzes vonat -, nem a konzumer az, de lassan a hedt részt is bukják ha még nem bukták, ezeket nézve ez bizony brutális munka
    szóval ez a story még nem end of és ezeknél is nyilván sokkal összetettebb a mese
    de lassan azért felébredhetnének intelnél, az elmúlt sok évből látszik, hogy mennyire kell az egészséges árverseny

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák