Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Nagyon kíváncsi vagyok a ZEN2 audio alkalmazások alatti teljesítményére, ha látott már valaki valahol, ne habozzon belinkelni :)

    Ahol a real-time latency is számít (ASIO driverben minél kisebb buffer size), ott eddig Intel dominancia volt (magas órajel, erős egy magos performancia miatt). Bár virtuális hangszerek használata esetén (VST), és 128-256 ASIO buffer size esetében már a Threadripper az élen volt, így számítok rá, hogy a ZEN2 csak még jobb lesz ebben és a low-latency alkalmazásoknál is lesz előnye.

    Eddigi releváns tesztek.

    Lassan időszerű váltanom a 3770k@4.3 GHz HT ON (4c/8t) CPU-mról, vszínűleg 3900X vagy 3950X-re ad, ha már mérséklődnek az árak, bár simán lehet, hogy az UAD Apollo Twin USB (USB 3.0) ASIO drivere visszafogja az alacsony késleltetést bármely bikább gépen is. Jelenleg pl. 80% DAW-beli CPU load esetén (Ableton Live) egy zenei projektben 512 sample közben nincs audio artifaktom, szóval még ez elég jónak is számít. 256-nál már azért van, mondjuk ez nyilván DAW függő is (melyik zenei sáv melyik magot használja, hogyan osztja szét, Live ebből a szempontból nem túl hatékony, ha egy mag meg van terhelve 80-90%-ra, az "magával rántja" a DAW full CPU loadot).

    Aztán lehet, hogy csak egy ZEN2v2 lesz belőle :)

  • c41r0^

    őstag

    válasz schawo #472 üzenetére

    Nálam only VST(i) és sample + UAD2 (5 SHARC proci, egy duo, egy solo és egy Apollo Twin USB két maggal) a felhasználás, igazából a real-time low-latency nekem nem fontos, MIDI bill-el fel tudom játszani 512 ASIO bufferrel is, amit kell, vagy max. addig leveszem 256-ra, freeze-elem a sávokat, vagy kicsit pattog a hang, azt kész... Keveréshez / playback-hez pedig szintén bőven jó az 512, az alap latency + PDC miatt kb. összegezve fél mp, míg elindul egy nagy projektben a playback egy space leütésre. 44.1 KHz / 24 biten használom a hangkártyát és DAW-ot, feljebb nem megyek, sok értelmét nem látom.

    A belinkelt dawbench tesztekben azt látom, hogy 256 sample és felette rendkívül jók a Threadripperek VST-s felhasználásnál, nekem ez nagyon meggyőző.

    Az AMD USB 3.0 kezelése miatt aggódhatok szerintem max., de hát igazából ki kéne tesztelni. Meg ahogy írod, chipset, RAM kezelés is sok mindenben közrejátszhat. Persze tudom, Thunderbolt-os hangkártya jobb lenne (lett volna) latency szempontjából is, de emiatt nem akartam konfigot cserélni, így lett a Twin USB. Thunderbolt meg ugye csak Intelre van integrált verzióban (azt nem is tudom, van-e UAD interfésszel kompatibilis Thunderbolt PCIe kártya, ami műxik AMD platformon).

    Szóval igen, amúgy kompatibilitási (és DAW sw optimalizálási) dolgok miatt sajnos az AMD eléggé kétséges. Bár külföldi fórumokon böngészgetve egész jó véleményekkel vannak a 2700X-es cpukkal szerelt, DAW-ra használt gépek teljesítményéről, szóval nem tudom... de csak a próba miatt nem fogok egyet összerakni.

    Amúgy én is csináltam DAWbench-et a saját gépemen (3770K@4.3GHz, HT ON, AsrockZ77 Extreme4, 4 x 4 GB 1600 CL9 DDR3), az SGA kompisat Reaperrel, 128-258-512 ASIO bufferrel:

    1., Win10 v1809, minden up-to-date (Meltdown&Spectre védelem ON), 44.1 / 24 bit, Asrock Z77 Extreme4 laphoz új cpu mikrokódos BIOS

    2., Win7 SP1, minden up-to-date, Meltdown&Spectre védelem OFF (hálókártya és minden más szükségtelen
    hw letiltva), Asrock Z77 Extreme4 laphoz új cpu mikrokódos BIOS

    Kb. 15%-kal nyert a 2. verzió, ezért sem váltottam még Win7-ről még a DAW-os OS-t, hiába az újabb kernel és jobb memória management Win10 alatt (persze alap OS-nek Win10v1903-at használok, dual boot van).

    DSP dawbench - 3770K @4400 MHz HT ON - UAD Apollo Twin USB
    #########################################################################

    -----------------

    SGA1566 dawbench
    #################

    Win7 Pro x64 - háttérfolyamatokhoz optimalizálva, spectre / meltdown patch OFF

    48khz 64 sample - 83 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
    48khz 64 sample - 85 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)

    48khz 128 sample - 90 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
    48khz 128 sample - 91 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)

    48khz 256 sample - 95 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
    48khz 256 sample - 96 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)

    96khz 128 sample - 43 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
    96khz 128 sample - 22 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)

    -----------------

    Win 10 Pro x64 v1809 - nem háttérfolyamatokhoz optimalizálva, spectre / meltdown patch ON

    48khz 64 sample - 70 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
    48khz 64 sample - 69 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)

    48khz 128 sample - 77 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
    48khz 128 sample - 78 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)

    48khz 256 sample - 83 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
    48khz 256 sample - 83 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)

    96khz 128 sample - 35 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
    96khz 128 sample - 7 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)

    Egy szó mint száz, megvárom a dawbench teszteket, és utána döntök, hogy felszállok-e az AMD vonatra.

    u.i.: sajnálom, hogy az eddig megszokott Reaper project mixdown export teszt nincs benne a PH! tesztben - mondjuk sok köze nincsen a DAW-ban történő munkához, de legalább valami...

Új hozzászólás Aktív témák