Új hozzászólás Aktív témák

  • gaben88

    őstag

    válasz DaaVee5 #16442 üzenetére

    4. Én így használom, totál elégedettséggel, ezért ezt is fogom javasolni:
    BIOS (legújabb):
    - ha megvannak a normális RAM-ok, akkor XMP profil be vagy Ryzen DRAM calculátorral kapott értékek beállítása
    - PBO: enable
    - Global C-state Control: Enabled
    - Power Supply Idle Control: Low Current Idle
    - CPPC: Enabled
    - CPPC Preferred Cores: Enabled
    - AMD Cool'n'Quiet: Enabled
    - PPC Adjustment: PState 0
    - FAN-ok hangolása úgy, hogy mondjuk 50, 55 vagy akár 60 C fokig mondjuk csak 30-40%-on pörögjenek, halkan és utána kezdjenek el lépcsőzetesen felfelé menni 100%-ig, ami mondjuk lehet 90-95 fok.
    - lehet próbálkozni offsettel, de ezt már mindenki maga próbálgassa, mi fér bele (nekem -0.030 van belőve, így kb semmit nem vesztek teljesítményben még és picivel talán hűvösebb)
    WIN10!!!:
    - legújabb chipset driver fel az AMD oldaláról és Ryzen Balanced energiaprofil használata
    - DE én ahogy már fentebb is írtam, én használok egy energiatakarékos energiaprofilt is, kb mindenre munka és játékon kívül, ami 5-50% között járatja csak a procit. PowerPlanSwitcher appal, ami MS Store-ból tölthető, az óra mellett egy kattintással tudok váltogatni az energiaprofilok között és ha kell, akkor már rakom is Ryzen Balanced-re (ami 99-100%, bár amúgy bench-eken kívül nem is nagyon kéne váltogatni, mert, ha kell túllép az energiatakarékos profil 50%-os korlátján, de én azért váltogatok... :D)

    Azt hiszem ennyi és nem hagytam ki semmit! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad (10th gen.), Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

Új hozzászólás Aktív témák