Új hozzászólás Aktív témák

  • fudi2002

    veterán

    válasz Sz4bolcs #16431 üzenetére

    Ugyanaz a véleményem mint a rutinos kollégáknak akik írtak, soc fesz szivat sztem.
    Tudom, nagyonparaszt megoldás, de a soc feszt a következőképpen szoktam belőni. Elindulok 1.1v-ról. 3600mhz if esetén lefelé indulok először. És most jön a a furcsaság. Friss windows indítás után aida64->Gyorsítótár és memória mérés, megvárom míg betölt rendesen a win, majd indít. Az ott kiírt cpu clock alapján ítélem meg, eddig nagyon bejött. Nálam 4600 a legjobb amit ír. Ha csökkentem a feszt megyek lefelé cpu pl: 4300-ig, s jön a csavar, ha tovább csökkentem akkor a mem olvasás írás stb értékek kezdenek csökkenni. Tehát magyarul addig megyek lefelé, míg tisztaindítás esetén 4600mhz marad. Így még sosem lőttem mellé. 3600mhz+ nál nyilván valszeg felfelé kell indulni. Persze ebbe finoman belejátszik, hogy a vddg-t is nézem folyamat hozzá. Tapasztalatom szerint 3600-ig elég a 0.995v felette (3900x esetén, többinél nem tudom) pedig 1.05 is elkelhet. Hozzáteszem ez ugye ballistix esetén, ami kevésbé terheli az imc-t. Nálad ez magasabb is lehet ami kell hozzá, mivel a bdie terheli.

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Új hozzászólás Aktív témák