Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blackmacs

    aktív tag

    válasz Helsing #5454 üzenetére

    Anno szereztem be még az XP korszakban(nem ma volt)állandóan fagyogatott a rendszer meg újraindulásokat produkált.Igaz az akkori tápok nem voltak olyanok mint a maiak,de annakidején beleástam magam a témába,így szereztem be egy hasonló elosztót.És tényleg stabilabbá vált a gép,megszüntek az újraindulások.Azóta is használom,most egy laptopot szolgál ki,előtte meg egy másikat szolgált,de még ezen is észrevenni ha csak simán konnektorba használom nem az elosztóval.Én sem hittem el de igen is hatással vannak az áramingadozások a gép/rendszer stabilitására még a mai korszerű tápok idelyében is.
    De nem akarom szét offolni a topicot

    [ Szerkesztve ]

    BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Helsing #5454 üzenetére

    Technikailag a fázist és a nullát egy-egy közös vas(ferrit féleség)magra felépített tekercsen viszik át, amitől az érkező szinusz nem csillapodik, de az azonos fázisban a két vezetéken érkező zaj igen, mivel egymással szemben dolgoznak a tekercsfelek. Ezt hívják közös módusú elnyomásnak, ebből és egy-két szűrő kondiból összerakott áramkör van benne az ilyen elosztókban.

    A mai tápokban viszont már magában a táp aljzatban is fel van építve ilyen szűrés, valamint a táp maga egy egyszerű diódás egyenirányítóval kezdődik ami a tápban lévő két nagy puffer elkót a szinusz 1.41 szeres értékű egyenfeszültségére tölti, abból dolgozik a táp teljes belseje így igazából nem nagyon számít nekik a beeső szinusz milyensége.
    Arról meg azt érdemes tudni, hogy köszönő viszonyban sincs az elméleti szinusszal, hanem pl. simán lehet ilyen: [link], de ez se érdekli a tápot.
    A lényeg annyi, hogy azt a kis felárat megéri egy ilyen elosztó, de a gép stabilitására semmilyen hatása nem lesz, főleg nem ha normális tápot használsz.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák