Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz joysefke #263 üzenetére

    Igen, a dvga marad.
    Per pillanat ezek futottak át a gondoltaimban:

    2400G:
    +zen+ mag
    +40e körül kapható és ad 8 szálat -nem biztos, hogy szükségem van 4c8t-nél többre, 1920*1080-ban játszom
    +ha egyszer cserélek vga-t, akkor addig is van valami, amivel közben lehet kisebb játékot is játszani
    +ebben az árban R5 1500X-et kapni, ami 4c8t de nem ennyire combos és nincs benne vga

    R5 1600X / 1600
    50e körül fut
    +6c12t, nyilván nem lenne rossz ez a design
    -kicsit gyengébb single core teljesítmény azonos órajel mellett

    3200-as memória
    Memóriából meg az a gondom, hogy ami kicsit is jobb fajta 2*8-as kit, azt már nem kapom meg 50k körül. Fasza lenne Samsung chipes és / vagy dual rank ram, de egyik sincs 60..65e alatt. Ahogy néztem, egy 3000-es cl15/16 ramot azért 3200-ra még ki lehet húzni. Persze lehet, hogy amit kinézek azt pont nem. :)

    Az igényeimet meg úgy kell nézni, hogy eddig a 8 magos FX többnyire elég volt, kivéve az olyan játékokat egyáltalán nem több magra terveztek, mint pl. a Stellaris amit szeretnék ugyan játszani, de egy pont után vállalhatatlanul belassul a játék az archaikus motorja miatt...
    Az igaz, hogy a többszálú játékok mint mondjuk a CiV VI, GalCiv3 vagy ME Andromeda alatt se lenne rossz némi extra kakaó, el tudnám viselni.

    Valahogy úgy képzelem el most, hogy a 2400G-s rendszer lenne az ugródeszka az AM4 platformhoz. Aztán később ha bejönnek az imént említett 2500X meg társai, akkor vagy vennék helyére egy addigra már talán kedvezőbb árú 2600X-et, vagy egy későbbi Ryzent.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák