Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92006144

    törölt tag

    válasz moddingR #5975 üzenetére

    Szemre jónak tűnik a feszültségen kívül, nálam 1,2 és 1,25V körül tudták a 2200G-k a 3800 Mhz-et.
    Valamiért nekem az dereng, hogy a soc ,nb, gfx voltage az ugyanaz, de javítson ki valaki, ha hülyeséget írok.

  • apatyas

    Korrektor

    válasz moddingR #5975 üzenetére

    B450M Pro4 vagy ilyesmi a lapod? Tök ugyanúgy néznek ki a képeid mint az enyém.
    Egyrészt: a CPU manual résznél beállítottál 1.4V-ot, lent meg +150mV Vcore offsetet. A kettőből csak az egyiket csináld, mert kétszer emeled így, az offset felesleges (akkor kellene, ha kézzel nem írnál elő magfeszt). Ha a cpu manual beállításon van, akkor fixen azon az órajelen lesz, de idle/alacsony terhelés mellett a feszt még mindig lejjebb veszi alóla (csak magyarázom, hogy nálam ilyenkor hogy viselkedik), nagy terhelésnél pedig az általad beállított 1.4V VID-n, mellesleg nálam a 2400G elmegy 1.31V-al 3900-on, 3.8hoz kevesebb is elég lehet neked, bár a te lapkád azért valszeg többet kér majd relatíve mert lejjebbi besorolású.
    Nálam a Vcore NB offset akkor kellett, amikor a fapados 2400MHz-es ramjaimat csavartam fel a halálba (és akkor is csak +50mV kellett neki, +100mV-tól nem lettek jobb eredmények), de most úgy néz ki, az Aegis 3000 modulok mellett nem kell felvenni, ha jól sejtem nálad is azok vannak, az XMP időzítésed alapján. Szóval, egyelőre próbáld ki alapon.
    És ne egyszerre próbálj mindent megváltoztatni. Gondolom, a ramjaid mennek a beállított XMP-n, azt ne piszkáld, nekem 3133-ra még sikerült feltekerni súlyos időzítésveszteség árán, emiatt teljesítményben nem hozott javulást, de 3200-at már nem vitte az Aegis.
    Próbáld ki csak a cpu-dat 3.8GHz-en 1.4V fesszel, de aztán lépkedj lefelé meddig üzemel még stabilan, lejjebb is kéne menjen annyin. Aztán húzzál az iGPU-n, nálam 1400MHz és 1.2V, de ez még a rosszabb ramokkal volt optimális az fps hozományában, az Aegisekkel lehet nekem is feljebb lehetne már pöccinteni az iGPU frekimet.
    Szóval: külön-külön tesztelj, aztán rakd össze az eredményeiket. Esetleg előfordulhat, hogy olyankor valamelyikből egy lépcsővel még lejjebb kell adni, mert mindent együtt már nem bír ugyanúgy, mint egymagában.

    [ Szerkesztve ]

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • apatyas

    Korrektor

    válasz moddingR #5979 üzenetére

    Akkor a procit leszámítva valóban tökugyanaz van nálam.
    A freki nálam is fix, de ha idle visszaveszi a feszt akkor jól jársz, nemtom a felsorolt három funkcióból melyik csinálja ezt, a Cool'n'Quietre tippelnék, visszakapcsolhatnád, esetleg csak a tesztek után.
    Nem teljesen értem, mire gondolsz itt: "full terhelés alatt jelenleg 1,287-1,296 között van, a max 1,325." Ennyire ingadozik a fix értékre beállított feszed? Nekem szokatlannak tűnik, biztos hogy fixálva van? Vagy mit értek félre? De az is lehet, hogy a small FFT nem jelent teljes terhelést és néha visszaveszi a feszt ahogy nálam is egyébként. Small FFT-t nem futtattam, lehet azért ismeretlen nekem a körülmény?...
    Melyikre gondolsz SoC alatt? Mert a biosban nem ír ilyet, csak a ryzen masterben, és nekem is gondjaim voltak a kettő egymással megfeleltetésével. Biosban Vcore offset, NB offset, meg GFX core voltage van (ill az alap VID a cpu coreoknak, meg a lap alján dram voltage, 1.8 voltage, VDDP 1.050 helyett 1.1V-on valamiért, mindjárt visszateszem alapra, most nem hiszem hogy kellene.)

    [ Szerkesztve ]

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • apatyas

    Korrektor

    válasz moddingR #5981 üzenetére

    1., ok akkor visszaveszi a feszt, jó.
    2., a cpu manual-nál nekem a SoC-ot nem listázza, P2.0-s biosom van, mindjárt frissítek egyet. Szerintem ez ugyanaz mint a GFX voltage, inkább azt állítsd ha állítod, aztán ellenőrizd vissza kíváncsiságképp, hogy ezt is arra vette-e fel.
    3., Nálad is az alapértelmezett 1.8V illetve 1.050V -okat láttam, most teszteltem, NB offset és VDDP emelés nélkül is stabil maradt nálam.

    Bios upgrade és tesztek után jövök vissza...

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • apatyas

    Korrektor

    válasz moddingR #5996 üzenetére

    A memó akkor gondolom 3GHz-en megy. Mennyit hozott az igpu 1400->1500 húzása? Mert nálam a kimérhetőség határán volt (Valley 42 +1fps kb), még 3133MHz-es memón is (azokkal az időzítési büntetésekkel legalábbis)
    Százalékosan is kevesebb mint fele az eredmény a húzáshoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Új hozzászólás Aktív témák