Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apatyas

    Korrektor

    válasz apatyas #4937 üzenetére

    No. Leteszteltem az ID-Cooling IS-40X kb legolcsóbb AM4 kompatibilis hűtőt, vmi ötezer pénz volt. Gyári adatlapja szerint 100W-ig ajánlott.
    TLDR: egyáltalán nem éri meg a gyári helyett. Bővebben:

    (Akartam valamit, ami jobb a gyárinál, de nem magas, mert íróasztal polcon tartom a pucér gépet és egy álló hűtő nem férne be.)
    Az összkép nem túl jó. Hyper_pi -ben 8 szállal 32M digittel számoltatva, kb egy fokkal hűvösebb a gyárinál (60.x vs 59.x fok), ventiprofil beállítás itt asszem 100% már. Cinebenchben dettó (65 vs 64), mással perpill nem sikerült tesztelni (Linx nem csinált terhelést vmiért).
    A felfogatásáról annyit, hogy 'fel lehet szerelni AM4-re is'. Amolyan MekkElek-esen. Az alaplapon a furat úgy 5mm átmérőjű, a hűtő lábán az átvezető ami beleillene meg kb 3mm átm, de voltaképp bele se ér a furatba, csak a pucér csavar megy át a panelnél, ha akarnám lötyögtethetném. És a felső oldalon ha vki túlhúzná, a tartó vas ráfeküdne a nyák vezetősávos részére is, én közéraktam oda is vmi szigetelő alátéteket, biztos-ami biztos.
    Pozitívum: kb egy centivel laposabb, mint a gyári (2400G-é), ha vkinek épp ez lenne a hasfájása vmi kis kuckó miatt.
    A hangja kicsit szelesebbnek tűnik teljes fordulatszám mellett.
    Az undervolt legalább egyelőre szép, 3.9GHz @ 1.296V mellett egyelőre nem borult be, ez volt végig a tesztelési beállítás, gyárival és ezzel is. Lehet h lejjebb is megy a fesz, még nem néztem, de vhol itt lesz a határa, a 3.8GHz-es korábbi tesztek alapján.

    [ Szerkesztve ]

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Új hozzászólás Aktív témák