Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz tomic #1673 üzenetére

    Nem biztos, hogy segít, de nekem AsRock Fatal1ty AB350 Gaming K4 lap van, mellé G.SKILL Aegis 3000MHz (F4-3000C16S-8GISB) memóriát vettem, 2x8GB-ot, ráadásul azokat sem egyszerre, hanem jó hónappal később a második modult. Köze nincs a Qvl listához, nincs benne. Mennek dualban, és így ugye a single módhoz képesti írás-olvasás duplázódott, az aida 64 mérése szerint.
    Eleinte csak 2800-on indult a gép stabilan, 2933-on 'hidegindításnál' már csak a 3.-4. próbálkozásra indult (többször is újraindította magát, mire be tudta tölteni a windowst), 3066 pedig még rosszabb volt, gyakorlatilag el se tudtam indítani. Mondjuk ezt áthidaltam azzal, hogy beállítottam a 2933-at és alvó módba tettem le a gépet, így mindig jól ment :D Stabilitástesztet nem csináltam, de lefagyás, játékhiba, váratlan újraindulás nem volt (vagyis utóbbi volt, de mint kiderült az a tápkábelek csatlakozása miatt, le is cseréltem most a tápot).
    De ez a kezdeti bios-al voltak, most a 4.70-es van fent, 3066MHz-en megy a ram, bármikor elindul, igaz nem sokszor indítottam eddig újra, mivel továbbra is alvó módba teszem munkába menet vagy lefekvés előtt, mert úgy nekem kényelmesebb. :)

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák