Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Semin

    senior tag

    válasz odorgg #39595 üzenetére

    "Ha megtaláltad az igazit, akkor alulfesszel is érdemes próbálkozni"

    Ezt mivel tudom megtenni? (AB?)
    Alap órajel nekem elég lenne XFX 390-en de kíváncsi vagyok mennyit lehet még visszavenni a feszből, hogy stabil legyen.

    Köszi előre is!

  • HSM

    félisten

    válasz odorgg #39595 üzenetére

    Köszi a tippet, próbáltam.... Talán még emlékszel, én voltam az, aki a közfelháborodás ellenére csak 900/1250Mhz-en használtam a Giga 290 WF3-am, mert úgy volt csak halk, -20mV fesszel. :DD És persze, akkor még ez elég is volt mindenre, amit játszottam vele.

    Ez a mostani kártya is egész jól bírja, -20mV-al ez is jónak tűnik a gyári 1050/1350-es órajelein. Lehet, majd tesztelgetem még, hogy érdemes, 900/1100-on BF4-eztem vele, mikor barátnő aludt, ilyen 70 fokok és 1600rpm, néma csendes venti volt az eredmény. :DD

    (#39598) Ghoula: Igen, pont ez a bajom. Az XFX BIOS-al nincs bizalmam, mivel egy egész más felépítésű kártyáról való. :B Strix is bár hasonlóan néz ki, mégis máshogy van megoldva, azt is kihagynám. :( Szval én egy 390X DC2-ről származó BIOS-al lennék boldog, de még csak nyers 390X DC2 BIOS-t sem találtam neten. :(
    Rákukkantok majd erre az XFX/DC2 hibridre, köszi a linket! :R De a szívem vágya egy eredetileg is ilyen karira paraméterezett BIOS lenne. :B

    Egyébként egész szépen megy. :K A hűtésben szinte semmi tartalék nincs Vsync nélkül OC-re, ahogy használom, de gyári értékeken meglepően szépen elviszi, tolerálható zajszinttel.

    Amúgy a backplate kapott nálam egy ventit, meg majd adok neki mégegyet, az nagyon nem tetszik, hogy gyárilag beszorul oda a meleg, és szétfűt mindent a gépben ami a közelében van. :B
    Az az érdekes, nekem volt előtte egy rövid ideig egy 290 OC DC2-m, és azon is ilyen 69% ASIC volt, a mostani 290X OC-m is 68%... :Y Enélkül szertinem nem is nagyon bírna vele a hűtő. Amennyire így másfél év távlatából emlékszem, a 290 WF3-asom, ami 80% ASIC volt, az alulfeszelt 900Mhz-emen alig fogyasztott kevesebbet, mint ez az Asus 290-em 1000-en.

    Bütykölni nem szeretném amúgy, még van rá másfél év garim, azt szeretném épségben tudni, szval addig marad a backplate átszellőztetése. :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák