Új hozzászólás Aktív témák

  • tt_to

    tag

    válasz bali777 #3765 üzenetére

    Köszi a választ... gyanítottam hogy az 1750 Vram órajel a nyerő az RX 560-nál.
    hm15: Neked is köszönöm hogy megírtad ;)

    távcsőves: Mondjuk ezt a linket bedobhattad volna és akkor nem kellett volna keresgélnem annyit meg utánanézni etc... :)

    Ennek tükrében valóban a nálam lévő kártyának is csak ennyi lehetett a "baja", vagyis hogy beletettek egy lebutított, de inkább selejtes VRAM-nak nevezett dolgot, viszont a weblapjukon ezt "elfelejtették" közölni, hogy van ilyen verziós cucc is.
    Így utólag gyanús volt az is hogy a win10-em eleve RX 460-ként ismerte fel... mondom WTF??? Ezután rányomtam a radeon win10 64 bites 560 telepítőt... lehet ez volt a baj mert onnantól kezdve a kártya xarul működött, és akkor megnéztem GPU-Z-vel hogy akkor merre van az arra... és akkor láttam hogy a memória órajel 1500... hát az nem kóser...

    Az lett a vége hogy visszavittem akitől vettem a cuccot és elhoztam tőle egy MSI 4GB AERO-t... nekem az teljesen megfelelő amire kell, az XFX RX 560-at meg visszaadtam... de akko ezek szerint nem hibás a cucc, csak biztosan az van hogy a hibás RX 460-asokat így szórják ki... gondolom ez olyan mint a memóriánál is, hogy pl. ami nem éri el a 1600MHz-et azt visszadobják 1333-ra és úgy értékesítik, pedig lehet az a RAM 1500MHz-en ketyeg és csak annyit kellene tenni hogy egy kicsit emelni kell a feszültségen és mindjárt tudja az 1600-at, de ha az alap 1.5V-on csak 1500-at tud, az akkor már csak 1333MHz-esként lesz eladva.

Új hozzászólás Aktív témák