Aktív témák

  • R3plica70

    aktív tag

    Üdv mindenkinek :)
    Nos, furcsa kicsit, hogy én leszek az első aki ilyen kártyával rendelkezik, legalábbis ír róla.
    Túl sok időm sajnos nem volt a tesztelésre, ezt nézzétek el nekem, a rendszeremre is ráfér úgy tűnik egy reinstall, de nem akartam húzni tovább az idegeitek, hiszen estére ígértem róla infót.
    A kártyáról: szép méretes és súlyos darab. A hűtését jól megtervezték, mint ahogy azt a külföldi tesztekben kivesézték már, egyetlen hibának felhozva a hátlapi lemez hiányát.
    A maga 308mm hosszával jól meg kell nézni, hogy befér-e a házba.
    A ventilátorok IDLE-ben álló helyzetben vannak, terhelés alatt hogy hány foknál indulnak meg azt nem volt még időm megfigyelni, de az alábbi képen látható értékeket 3DMark Fire Strike futtatása alatt produkálta.

    A hangja teljesen vállalható, mondhatni csöndes. Sajnos az N200-as Cooler Master házam kicsinek bizonyult hozzá, zárt oldallappal 75 C-ig felmelegedett, tehát hiába a jó hűtés, kell hozzá egy méretesebb jól szellőző ház.
    A szentetikus tesztek tudom már nem mérvadóak, de elsőre most 3DMark és Valley-t tudtam futtatni, illetve a GTA V-öt is megnéztem.

    GTA V: amit csak lehet mindent max-ra állítottam 1080p mellett, így 4171MB RAM-ot kért magának a program. A beépített benchmarkot futtatva 20-40 fps közötti értékeket produkált, nagyrészt 30 környékén. Fraps-sal nézve a játék elején a város utcáján sötétben autózva 30-40 fps körüli volt ez az érték, egyeseknek akár játszható is, mint pl nekem :D De az tény, hogy csak a teszt kedvéért lett ennyire feltekerve a látvány, és inkább egy kis kompromisszumot kötök ezek terén de legyen folyamatosabb a játékélmény.
    Úgy érzem, hogy az i5-4670-es CPU-m nem elég már, vélhetőleg egy 4,5GHz környéki i5 vagy i7 többet hozna ki belőle.
    A tuning potenciálját majd ezután fogom tesztelni.
    Várom a további teszt javaslatokat, lehetőleg olyan játékokkal amelyek saját benchmarkkal rendelkeznek, bár nem garantálom hogy minden játékot végig tudok próbálni, de igyekezni fogok.

Aktív témák