Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Egy R9 380 Nitro tulajdonosa vagyok ~ fél éve. Egy ideje már küzdök a GTA V fagyásaival, közben Abu85 kicsit felvilágosított, hogy feltehetően a kártya nem képes stabil működésre a gyári órajelein. (Downgradeelve csökken a hibák száma, de még mindig előfordul). A kérdésem az, hogy ilyen tünetekkel számíthatok arra, hogy garanciálisan cserélik a kártyát, ha visszaviszem (PCXben vettem anno)?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz yaneez #1178 üzenetére

    Röviden: Kell aggódnod.

    Hosszabban: Mivel én is 380 Nitro tulaj vagyok és hasonló gondom volt GTA-ban tudok segíteni (Abu85nek hála): a probléma az, hogy az olyan játékok, amik erősen terhelik a VGA ramját ilyen hibákat produkálnak. Ez valójában hardver hiba. Más játék, ami kevésbé memória igényes viszont hiba nélkül fut (furmark is bármeddig).

    Megoldás ideiglenesen: lejjebb kell venni a memória órajelét (nálam -150 Mhz oldotta meg a problémát).
    Megoldás tartósan: kártya visszaküldése garanciába (ez még nálam is várat magára).

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz cl.aci #1202 üzenetére

    2 Oprendszer, kb 8 féle driverrel, variálva, tiszta telepítésekkel. Mindegyik ugyanaz azt a hibát hozta elő nálam. 1 perc és 4 óra között, de kiborult a bili végül. A downgrade megoldotta a problémát. Akkor miről beszélünk? Milyen driver? Kisebb órajelen máshogy fut a driver? Kétlem.

    GTA Vnél is mentek a tippelgetések, hogy Vsync, meg tessalation meg hasonlók kikapcsolása. Egyik sem segített, csak mivel változó, hogy mikor szarja magát össze a kártya, így hihették az emberek (meg én is), hogy működik a dolog. Egyébként gondolom Gigabyte alaplapról van szó, tele az internet azzal, hogy a GB deszkák háklisak az USB portjaikra (legtöbb embernél megoldás: egy külső USB HUB-ra kötik a dolgaikat és akkor nincs gond). Ez nem igazán egy kategória azzal, hogy egy hardver hibázik a gyári órajelén és emiatt összeomlik egy alkalmazás, bár azt aláírom, hogy kétség kívül idegesítő tud lenni. Ha nem tudod elfogadni a nagyker/cég érvelését, akkor fogyasztóvédelemnél kell reklamálni. Ez persze idő és energia, de ha annyira zavar a probléma, akkor utána kell menni.

    Offtopik volt, de itt rákershetsz Abu85 és az én beszélgetésünkre, a privátokat sajna a szabályzat miatt nem oszthatom meg, de lényegében ugyanaz a vége: ha downgrade-vel tökéletesen megy a kártya, akkor az nem szoftver hiba, hanem hardver. Attól, hogy nem BSOD-zik a windows még lehet hardver hiba.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz lacus83 #1204 üzenetére

    Benne van, tömeggyártás. Ennek a szellemében vettem egy 29"-os monitort 1 hónapon keresztül, mert az első 3 pixelhibás volt és mindig gariba kellett küldeni. ;]

    Hát, a memória hiba az mindig ilyen szívás, mert elég véletlenszerűen történnek a fagyások. Emiatt az ember sokszor hajlamos inkább másban keresni a hibát, ahogy az elején én is. A sima ram hibák sem okoznak mindig BSOD-t.

    Én szerintem még egy kicsit várok a garanciába küldéssel, még 7 hónapom van az első évből, hátha idővel kicsit rosszabbodik és könnyebben/gyakrabban előjön.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Malibutomi #1209 üzenetére

    Hát, szoftveresen szerintem kizárt, hogy ennyi variációból + 2 oprendszerrel is ugyanazt csinálja mindig. A furmark-os elméletem is megdőlt, miután Abu85 elmagyarázott pár dolgot.

    A ram órajelének visszavételével látványosan csökkent a hibák száma. Eddig előfordult olyan, hogy betöltött, majd 3 másodperc múlva már az asztalon voltam. Mióta elkezdtem visszavenni már nincs ilyen. A szomorú az, hogy akkor valószínűleg hetekig kártya nélkül maradok, mert ez előzőt eladtam. Így lehet még kivárok egy kicsit, bár ha tényleg gyárilag gyengébb ramok vannak rajta, akkor nem hiszem, hogy ez idővel rosszabb lesz, csak konstans ilyen szar marad. Vagy idővel csak megadná magát teljesen? Jobban örülnék, ha elsőre átmenne a garancián és cserélnék, nem akarok még a fogyasztóvédelemmel meg a céggel hetekig levelezni a semmiről.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Yutani #1211 üzenetére

    Nem tudom, nekem ez már a 3. Sapphire kártyám, eddig egyikkel sem volt, ez az első. Ettől függetlenül lehet, bár redditen rákeresve sem márkafüggő ez a hiba, ahogy néztem.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz .LnB #1320 üzenetére

    Szerintem erre gondolt, de csak tipp, nem használtam, mert nálam a DDU elég volt.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák