Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karesz501

    senior tag

    válasz szasanyi #16250 üzenetére

    Sőt, jobbat mondok: miközben a gép megy, simán átkapcsolhatsz a másik BIOS állásba és írhatod azt is ;)

    Mindig azt a BIOS-t írja felül ahol a kapcsoló áll, és mindkettőt módosíthatod.

    szerk.: ezt persze itt olvastam :B

    [ Szerkesztve ]

    Life is no picnic!

  • válasz szasanyi #16250 üzenetére

    1, igen csak annyi hogy a progival lehet készíteni bootolható DOS os pendrive -ot

    6, még a HD6xxx korszakban kellett de oda is írtam hogy nem feltétlenül kell lefuttatni de ha nem hajlandó felírni a BIOS -t a kártyára akkor többnyire ezért mert le van védve az írás a BIOS chip ben és ezzel a parancsal lehet feloldani

    7, Ha picit jártas vagy a DOS -os témában akkor tudni illik hogy ott maximum 8.karakter lehet a fájl név és maximum 3 karakter a kiterjesztése (tehát 12345678.123) és nem tartalmazhat ékezetes karaktereket sem, Amit letöltesz BIOS -t az tuti hogy jó hosszú PL:Powercolor.HD7950.3072.120116_1.rom ezt mindenképp át kell nevezni bármire lehet akár ABC.ROM is a lényeget már írtam (8+3 név+kiterjesztés) de nevezd át mondjuk HD7950.ROM -ra és úgy másold fel a pen -nek a gyökerébe és akkor a atiflash.exe -f -p 0 HD7950.ROM parancsal tudod értelem szerűen indítani a frissítést :K

    és mindég az a BIOS írodik felül amelyik állásban épp van a BIOS kapcsoló függetlenül attól hogy a gép indulásánál a másik állásba volt de menet közben át kapcsoltad magyarán ha mondjuk az 1.es BIOS -t véletlenül elrontod a frissítéssel és nem indul a kártya ekkor ugye te át kapcsolod a 2.es állásba hogy működjön a kártyád és miután van kép a monitoron indulás után már lehet is át kapcsolni az 1.es állásba és megpróbálni egy másik BIOS -t felírni

    Lehet winfos alól is frissíteni de nem mindég 100.% os a siker ezért inkább a DOS os módszer ajánlott

    Mind 2 BIOS írható szóval mindegy melyiket írod felül ha már lementetted az eredetit mind 2 ről egyébként annyiban tér el a 2.bios hogy az egyik az elvileg 800/1250 es alap órajel a másik pedig az OC ami 900/1250.MHz BOOST mind 2 bios nál van elvileg

Új hozzászólás Aktív témák