Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Speed® #54079 üzenetére

    PX hogy ne lenne jobb? Hetek óta azt élvezem újra!!! :))
    Egyik teszt ilyen, másik olyan, hol a 660ti-t hozzák ki jobbra, hol az XT-t (de lehet, hogy tényleg sima 660-a volt :B ).
    Én mindenesetre anno infot kértem az adott kártyák tulajaitól az ÁLTALAM használt grafikai beállítások mellett, és az XT volt a nyerő. Hogy bármelyik "szaklap" milyen tesztet talál ki PhysX lekapcsolásával, ultra helyett csak high grafikával, AA/AO-t kiiktatva vagy butítva, de a driveres csalásokat biztos ki nem kapcsolva (mindig úgy, hogy az éppen "tesztelt" kártya jó vételnek tűnjön), az teljes mértékben hidegen hagy. :P Akik ezeknek hisznek, magukra vessenek.
    Amiről megfeledkeztem: Amikor a 7870XT-t vettem, akkor ugyebár még nem volt elérhető az nV újabb drivere, amelyet később, a Mantle ellen hoztak össze, és amely minden játékban 7-8%-ot gyorsította a DX-es megjelenítést. Emiatt ma már valamivel gyorsabbak a 660ti-k, de minden más nV kártya is.

    Szóval számomra a tesztelés maximális grafikát jelent, driverből MINDEN optimalizálást kikapcsolva, minőséget kiválóra állítva, amit lehet, felülvezérelve vagy legalább feljavítva (mutass egy AMD profilt, amely 24x Edge-Detect AA-ra áll be :DDD ), és PX-et bekapcsolva, illetve maximálisra téve. No persze egy AMD-s kártyával PX nem feltétlenül aktiválható (de aztán FPS megvan ám :N ), ha meg igen, ráadásul ha még magasra is teszed, akkor diavetítést kapsz a legerősebbel is. De ugyanez a helyzet, ha DX11-ben tesztelsz AMD kártyát, mert az adott nV meg a .2-t nem tudja nem tudja.
    Az eredmények köszönő viszonyban sem lesznek a marketinggel. ;) A minőségi különbségek ráadásul nem jelentkeznek a mutatós FPS-grafikonokon, amelyek alatt/felett a legtöbb user el sem olvassa a restrikciókat. :R

    No de bocs a sok OFF-ért, egyszer majd próbálj ultra grafikával tesztelgetni (játék, driver), ha lesz rá lehetőséged, hogy megértsd, miről beszélek.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák