Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz DarthSun #79420 üzenetére

    A TI4200-am TSSOP RAM-os.

    Tapasztalat szerint a Prime95 hozza ki leghamarabb a RAM bizonytalanságát.

    Ennél a konfignál a Memtet86 sohe 1 bit hibát nem jelzett, pedig annyira nem ment DCH-ban a RAM, hogy kb. 4x omlott össze miatta az XP. Mindig akkor, amikor a 2. RAM-ot is beraktam és visszatettem AUTO-ra az időzítést. A Prime95 az 5 percen belül rendszeresen kiszállt kerekítési hibával. Mármint, akkor, ha egyáltalán addig eljutott, mert leginkább kapásból nem indult el az XP (és utána már 1db RAM-al sem, mert előtte bootolás helyett hazavágta a filerendszert.) XP boot előtt a memtest 86 nem jelzett hibát.
    Szóval elég frusztráló volt, amíg nem tudtam, hogy RAM hiba. Cseréltem már optikát, HDD-t, PATA kábelt, nem értettem, miért van ilyen gyors adatvesztés. Sokszor. Mondom min. 4x öszeomlott így az XP.

    Egyébként megy már a 400MHZ DCH is! :DD
    (Sőt 440-en is ment a 400MHz RAM gyári időzítéseivel. Próba idejére.)
    A dolog szépséghibája, hogy a legjobb eredményt a tegnapelőtti 183/366MHz beállítás adja.

    Eddig minden alapfesz és AUTO időzítés volt.
    De ezek a RAM-ok CL3-asak az Adata meg CL 2.5 volt.

    Most elkezdtem lefaragni a CL3 ról CL2.5-re. Egyelőre stabilnak tűnik.

    Ezekről van szó:

    Régebben, még az IC7 mellé vettem 3 készletet, de az IC7 nem szerette, nem volt stabil benne 1 pár se a 3 ból alap időzítésekkel se.
    Egy párat tettem a 3200+ Barton mellé NF7-S-be. A másik két pár szabadon volt, de azóta nem használtam még semmire, mert emlékztem, hogy CL3 és, hogy az IC7 kiköpte.

    Athlon64 mellett viszont jónak tűnnek. Nem hittem bennük, hogy a 3 másik RAM pár (Adata, Kingmax, Infineon) után ezek lesznek a jók... :)

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák