Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #78152 üzenetére

    Nekem abban a VIA-s lapban (a chipsetre sajna nem emlékszem) először 128+64MB (192MB) RAM volt, aztán amikor egy elírásból falkadóan (ezt már meséltem itt a topicba) rendkívül olcsón jutottam 3db 256-os moduléhoz, akkor egy darabig 768MB RAM volt benne. Semmi, de semmi értelme nem volt akkoriban, egy olyan géphez ... Persze ment a menőzés a RAM Driveal, de hamar beláttam, hogy sokkal többre megyek vele, ha 2×256-ot eladok gyorsan jó pénzért. Végül 256+128MB RAMmal szolgált tovább a gép, és egy 64-es modul meg ment tartaléknak.
    Fura is volt, h ogy utána az 1700-as Celeronban "csak" 256MB DDR RAM volt. (a végén abban is 640 volt, mikor jüött az Athlon XP, akokr "csak" 512 volt benne kezdetben a végén meg 2GB... A Phenom 9500 ami után jött meg egész életében 2GBval volt, bár sokáig tervezgettem 8GBra bővíteni, miután már eléggé elterjedt lett akkoriban h fűnek fának is 4GB RAMja volt). (és milyen érdekes, most mielőtt az 4th I3-at lecseréltem a végefelé volt, hogy 24GB RAM volt benne, most aa 10th gen I5 meg 16GBval indul)

    Continuity sticket sosem szabad kidobni :D Bármelyik RAM megáll, rögtön kelleni fog ha használni akarod a gépet. Az RD RAMnak két nagy átka volt, az egyik az ára, a másik ez a csak párban megy dolog.
    Mondjuk volt aki úgy hozott nekem anno RAMot, hogy a continuity stickről akarta bemesélni, hogy az bizony RAM és azt kell majd a DDR1-es gépébe tegyem. Még neki állt feljebb mikor elhajtottam. (persze kifejtve, hogy miért nem jó ez, de nem akarta elhinni)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák