Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz DarthSun #59403 üzenetére

    a landmark meg arra se jo, hogy a vgas sebessegre kovetkeztess :) amugy a sebesseg nagyban fugg a chipset pci/vlb implementaciojan, es nem a videokartyan mulik csak. a 486os pci chipsetek eleg ratyik, foleg egy tritonhoz kepest.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • alvaro

    senior tag

    válasz DarthSun #59403 üzenetére

    Huhh, így jár, aki napokig nincs itt...

    Szóval PCI/VLB VGA Landmark: Én is sok lapban próbáltam sok VGA-t 486-P1-PPro vonalon és az jött le, hogy azért a PCI VGA-k messze nincsenek 1x MB/s-re korlátozva ott sem! Nagyon erősen chipset függő, SiS496-os lapban a VLB a gyorsabb, mert azzal sikerült 20 fölé menni, és a PCI-ok tényleg megragadnak 12-15 körüli szinten. De UMC vagy ALI chipsettel jóval több is tud lenni, és ez meglátszik más eredményeken is.

    Legutóbbi ilyen témakörű szerzeményem egy Abit AB-PB4, ALI M1487/89 chipsettel, amilyen anno az 5x86-os gépemben volt. 4*40MHz-en nem osztja a PCI-t, de nem problémáznak a kártyák, így kutyaközönséges S3 Trio és Virge kártyákkal is 30k fölött mér (pl. 33.8 a 2 megás mini Miro Virge). Ezzel a lappal a Landmark a'sszem nem is megy ennél följebb még Riva 128-assal vagy Tseng 6000-essel se. Ezzel a lappal sikerült végre 100fps fölé vinni a 486-os 3DBench eredményemet, 160-as AMD-vel persze...

    P1-en FX, HX, TX is tud ilyet a gyors kártyákkal, de a durva az, amit Cyrix 6x86-okkal művelnek, ott láttam 75 ezres Landmark eredményt is. Lehet, hogy van benne valami write combining szerű feature.

    PPro alapból nagyon gyenge, annál tényleg áll a 20k alatti PCI VGA sebesség, de csak addig, amíg nincs Fastvid. Viszont arra oda kell figyelni, hogy 440BX-es lapokon a BIOS-ban valami "write posting" opciót tiltani kell, különben azonnal fagyni fog ha egyszerre van grafika és DMA hang, vagyis szinte bármely játék alatt.

    ------

    XT VGA, mint rokon téma: A sok Cirrus Logic kártyám között van egy darab, ami hajlandó 8 biten futni, ez és egy ATI Graphics Ultra tud ~1.5k-t a gyorsabbik lapban. (Valamint de kár, hogy csak múlt időben láttam azt a 8087-1 rendelést, csatlakoztam volna szívesen...)

Új hozzászólás Aktív témák