Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alvaro

    senior tag

    válasz DarthSun #46850 üzenetére

    Ilyesmi laphoz volt már szerencsém, sajnos nem akart indulni :( Az ott tényleg PATA csatlakozó rajta? Mert akkor főnyeremény!

    Nekem az a bajom, hogy letölteni fdd image fájlokban sikerült csak régi DOS-t, így a "föltelepítem 386/486-ra" lépésig el se jutok, el kéne készíteni belőlük valami bootolható médiát.

    Múltkor image kiírkáló programot is kerestem, de az se bizonyult annyira egyszerűnek...

    [ Szerkesztve ]

  • frescho

    addikt

    válasz DarthSun #46850 üzenetére

    Nekem is sikerult feltamasztani az egybe Schneider-t. Megfurdettem, a billentyuzetet szetkaptam, megjavitottam a foliat ahol kellett. Szoval vegre megy, igaz a vegen az elem eleg kokany modon kerult ra, de ennel nagyobb baja ne legyen :)

    A dilemma: Van egy darab 8 bites ISA slot. Az alaplapon van Hercules vezerlo. Mi keruljon az egy szem slotba?

    1. SB 2.0 mert hang az kell. De mi a fene használná ki, ha 720-as floppy-ra kell felfernie es hercules a moitor? Na jo mod-hoz tuti, de esetleg ott a covox, ami eleg lenne helyette.
    2. HDD vezerlo. OK, de nincs benne hely a vinyonak, szoval kokany BT ujra szaguld es valahogy melle heftolom az ST225-ot.
    3. VGA vezerlo. Legalabb jo moitorra kotheto, de kicsit overkill ehez a gephez.

    Ami megfogalmazodott, mint otlet, hogy kigyurjam koppig:

    Covox + LTP-re Zip drive + VGA vezerlo

    alvaro: linux es dd, az mindent visz. Ha nem akarod telepiteni, akkor keress egy live-ot, USB-re felrakod es mindent meg tudsz oldani. Ha mar egy boot lemezed van amin van mode.com es melle soros portos geped, akkor NC-t at tudod klonozni es ugyan lassu, de a minimalis dolgok athuzasahoz megfelelo. (Azert soros, mert az nekem megy Amiga, Atari es Apple fele is, csak mas-mas programmal.)

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák