Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanchez638

    addikt

    válasz gban #43007 üzenetére

    Lap nem visz pl nagyobbat de oc-vel? Mert nekem a 945gcm viszi csak emeléssel kezeli rendesen az 8400-et.

    Milyen chipset a lap? Szerintem 1066-nál tökmindegy, mert 2magos procikat fogsz találni. Esetleg q6600-al nem próbálkozol?

    [ Szerkesztve ]

    Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz gban #43007 üzenetére

    Elvileg a lapod támogatja a Kentsfield magos Core 2 Quad-okat, én azok Xeon-os megfelelőivel próbálkoznék. Ez nagyjából a Q6600/Q6700 Xeon-os megfelelőit, az X3220/X3230 procikat takarja - ugyanúgy 1066 MHz-es FSB-s procik, mint az E6800.

    VIA chipsetes lapokkal nincs sok tapasztalat, de azért nem lehetetlen a dolog (ld. oldal alján lévő poszt, ott mondjuk pont egy 1333 MHz-es FSB-s Xeont tett bele valaki ugyanolyan lapba, mint a tied, és persze 1066 MHz-es FSB-vel megy benne a proci).

    Ami kell hozzá: a lap processzorfoglalat-részének műanyag keretéből 2 db pöcköt levágni óvatosan egy késsel, sniccerrel, hogy belemehessen a Xeon processzor fizikailag; kell egy 771 -> 775 lábtoldó matrica, amit a procira kell felragasztani (azt hiszem, ilyenem van egy felhasználatlan, azt odaadhatom) és lehet, hogy kell a BIOS-t is flashelni (konkrétan Xeon-os mikrokóddal kiegészíteni), de arra nem biztos, hogy szükség lesz.

    Úgy általában a "Xeon-osításról" egészen jó Logout-os cikk: [link]

    Én MSI G41M-P26 alaplappal megcsináltam úgy két éve a procedúrát, egy Pentium E6700-at cseréltem Xeon L5420-ra, az alacsonyabb órajel ellenére a játékok futtatása javult. Kb. mostanáig ki lehetett tolni vele barátnőm desktop gépének élettartamát, most viszont váltunk nála Sandy Bridge-re.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák