Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz csabyka666 #38513 üzenetére

    Viszonylag modern de retro is mert Win98- ig van driver hozzá ( ha meg lehet találni valahol ) . Sejtem hogy értékesebb, ritkább darab, árat viszont nehezen tudnék saccolni.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz csabyka666 #38513 üzenetére

    A hangkártyás topikban szerintem azért nem kaptál választ, mert senki sem tudja rendesen felmérni, hogy van-e egyáltalán értéke a kártyának.

    Kifejtem, mire gondolok:

    - stúdiós és "PC-audiofil" berkekben is jól cseng az ESI neve, mint gyártóé,
    - viszont már nincs rá érdemi támogatás XP után, ami viszont pozitív lehet, hogy Linux alatt az Alsa már elég régen támogatja,
    - jól hangzik, hogy 24 bit/96 kHz-re képes DAC és ADC van benne (bár persze ESI-ék nem képesek a manual végén a specifikációknál feltüntetni, hogy pontosan milyen DAC és ADC), de ez azért ma már egyáltalán nem ritkaság, a mostani legalapabb elfogadható hangkártyának tartott Asus Xonar DG-ben is képes erre a C-Media CMI8786,
    - a kimenetek/bemenetek miatt lehet értéke (konzumer használatra tervezett kártyákon pl. nincs szimmetrikus bemenet/kimenet!), de a támogatás hiánya modern Windows-okra eléggé nagy deal breaker.

    Valószínűleg csak gyűjtői értéke van - már ha valaki a retrózásos gyűjtőszenvedélyt a retró stúdiós cuccokban éli meg. Az ilyen dolgok általában komplett rendszer részeiként érnek sokat, amit még használni is lehet. Ha meg az a rendszer nincs már meg, akkor csak töredékét érik a régi értéküknek.

    Csak hogy saját példával megvilágítsam: egy Digidesign Studio 882 Audio Interface-m van, amit én fejhallgatóerősítőnek és aktív stúdió monitor hangfalakhoz előerősítőnek tudok használni. Van benne egy DAC, amit nekem nem sikerült koaxkábelre dugva életre keltenem, mert valószínűleg egy speciális bővítőkártyával és SCSI kábellel ellátott, 486-os Windows 95-ös vagy még Mac OS Classic-os PPC-s gép kellene hozzá, a megfelelő Pro Tools változattal (3-5. főverzió). Olyan, mintha most csak "monitor mode"-ban lenne, amiből csak szoftveresen, gépről lehetne átkapcsolni valami más üzemmódba; az RCA bemenetek, a fejhallgatókimenetek és a hangfalakhoz való szimmetrikus 6,3" jack kimenetek azok, amiket tudok így használni.

    Maga az audio interface 5k volt innen Hardverapróról (és nem is hozzá nem értőtől vettem, a srác hangmesterként is dolgozik), a speciális bővítőkártya a szintén speciális SCSI kábellel alsó hangon 70-80k körül volt eBay-ről, amikor néztem és úgy árulták ennyiért, hogy nincs rá garancia, hogy működik. 1997 körül meg az audio interface és a hozzá való munkaállomás ezzel a kártyával és kábellel + a Pro Tools-szal egységcsomagban kb. 2000 USD-be került.

    Szóval ez a gond a régi, minőségi stúdiós jellegű hangcuccokkal. A támogatásuk megszűnésével együtt az értékük és használhatóságuk is eltűnik.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák