Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz bacsis #26915 üzenetére

    Amikor frissen megkaptam a ramokat akkor a memtest ment egyből hiba nélkül. Aztán próbálgattam mit tud és olyan 1800 körül volt a vége de inkább a lap miatt. Visszaraktam gyárira majd windowsba csinált egy kékhalált memóriahibára utaló üzenettel. Na akkor memtest még egyszer és az első teszten nem volt fél perc már hibázott. Teljesen mindegy milyen órajelre és feszre rakom, most már mindig hibázik.
    Én voltam a hülye hogy auto-n hagytam az elvileg low power borda nélküli ramokat és nem lőttem be fixen. Ezen cikkemben szereplő 1333-as létező legolcsóbb ramokkal volt. Egyébként SK Hynix H5TC4G43MFR-H9A chipesek amik 2666-on is mennének (válogatva más gyártónál). Hynix MFR-ként ismertek. Csak az egyik nyíródott ki, de holnap egész napra ráeresztem a többi ramra is a memtestet nehogy gáz legyen később.
    Megtartanám mert 4-5mb-nyi helyen hibázik csak, a hátsó oldali utolsó előtti chip pontosan. Legrosszabb esetben az egész címtartományát letiltom (bcdedit badmemorylist) annak a chipnek akkor is maradna 7.5Gb, de ebay-en kínai emberke várja vissza gondolom leszedi valamivel aztán géppel rárak egy másikat. Pedig kiegyeznék én egy ingyen 7.5Gb-os modullal bátyám gépébe elférne. Nem igazán értem hogy miért nem foglalkozik senki sem rossz ramokkal, rakás pénzt meg lehet spórolni ha nem dobnánk ki az olyan ramot amin csak pár bit szar.
    Nem merültem bele a témába de valószínű ramhibás videókarit is lehetne ilyen címkiszűréssel javítani. Csak hát akkor hazavágnám a használt piacot. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák