Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #24604 üzenetére

    Fél mega, dehát a K6-III+ mellé nem mind1? :) Egyébként azért vadászok össze többféle Super7 lapot is, hogy ki tudjam vadászni a legizmosabbat...

    Stabilitási gondjaim nem voltak vele annó, csak úgy általában volt lassú mint egy K6-2... Azért vettem ezt, mert egy 400-as Cel1 és az 500-as K6-2 egy árban volt akkor, viszont ezt a lapot valami 13-14e-ért vettem talán, egy BX-es noname lap amiben no tuning az meg 2x ezer volt, egy abit meg 30e felett. Bár utólag nézve jobban tettem volna ha még egy picit spórolok és akár csak egy 300-as cerkát veszek valami alap tuningos BX-es lappal, és lazán lekörözi még akkor is ha peches példányt fogok ki...

    Ezért szeretnék még felhajtani egy Slot A-s lapot és egy szorzózár-mentes VIA C3-at, esetleg egy Duron 600-as vagy feloldott szorzós tetszőleges durci meg egy K6-2 500 ami húzható picit, mert akkor lenne egy szép sorom összehasonlító tesztelésre azonos órajelen azonos FSB-vel:

    - K6-2 500@600, K6-III+ 400@600
    - slot Athlon 600, Duron 600
    - Cel1 400@600, P3 800@600
    - C3 ?@600

    Ezekkel olyan témát is lehetne próbálgatni, hogy pl egyik másik vidkártya driver jobban volt e optimalizálva MMX-re vagy 3DNow!-ra, illetve hogy melyik chipset családot kedvelték jobban, valamelyikkel tudtak a többin felül teljesíteni picivel ha volt ilyen... stb...

    Egyébként mindamellett hogy pici a lap, elég jól kihasználható: nekem annó a nagy DIP BIOS-os volt (ez a mostani már a kicsivel van), de még az se lógott be az ISA-ba, simán ment benne a Gravis MAX is! Valamint a 3 PCI-ból is csak 1-et rövidítenek le az IDE csatik, a másik 2-be mehet egy V2 SLI, és az AGP is teljesértékű, még a memória bővítős kártyáktól is lehet használni akár a sec.IDE csatornát is!

    (#24612) sanchezsa

    Ránézésre is butított a kártya - felső sorban vannak csak memó csippek vagy L alakban?

    (#24613) Fenyő

    Tudom, dehát ez a retro amúgy sem a józan észről szól - ő egy picit még tovább megy mint az átlag... :)

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák