Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nakos1212

    senior tag

    válasz arn #103343 üzenetére

    "Ez egy forum, mindenki a sajat velemenyet irja le, azt hittem ez nyilvanvalo"

    Szoval itt van egy reteg hobbi topik amiben az emberek a sajat szabalyaik szerint, vagy eppenseggel szabalyok nelkul epitenek gepeket es te eldontod valamirol hogy autentikus, a jo vagy azt hogy hogyan lehet a legjobb hangot elerni egy alapbol erosen szubjektiv temaban (hangzas - ugye vannak merheto tenyezok mint a thd vagy az snr, de tobbsegeben ez szubjektiv
    A reakcioimrol annyit hogy igen, neha mar sok egyszerre a technikai baromsag es az igencsak sarkos, nem mellesleg total tevedeseken alapulo velemenyek kinyilvanitasa.
    Nalam pl. egyszeruen meg tudod kulonboztetni a velemenyem es a tenykozlesem, ugyanis surun hasznalom a SZERINTEM, az AZT HISZEM, es az UGY EMLEKSZEM szoviragokat ha valamit inkabb tapasztalatbol vagy velemeny alapon mondok.

    DAC-ot a CD korszak ota gyartanak olyan jokat hogy hacsak nem vagy denever, nem kene papiron meghallani a kulonbsegeket, a DSP igenis befolyasolja, de az meg magaban a chipekben van jellemzoen. Tehat meg technikai szempontok szerint is blodseget irsz.
    Az nekem a GUS hang amit tizenparevesen a Second Realityben vagy az Epic Pinballban hallottam, interwaven es ezt remekul hozza egy Orpheus II, nekem ez a GUS hang, ehhez szamomra nagyon hasonlo egy Classic-e vagy Max-e, kicsit mas EQ-val es kisse tobb zajjal. Nem mellesleg a zajt nem szeretem, szoval valasztok egy "kompromisszumos" megoldast ahol van GUS, de nem bug annyit. Tudod, ez olyan mint OLED-re kotni a regi gepeid vagy szervokormanyt tenni a zsiguliba - vagy mondok meredekebb peldat, a retro gepek koraban divat volt a szobaban bagozni, igy csak akkor authentikus egy retro setup ha a tetejen van egy hamutal tokig tomve :) - ez mar egy elrugaszkodottabb pelda, de valtozott a vilag es ezt ignoralni meg rabofogni annyit hogy muh nem authentikus, meg gumino az az ignorancia teteje.

Új hozzászólás Aktív témák