Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #102255 üzenetére

    Igen, a kazihoz képest nagy áldás volt a floppy. A cartridgekazettás megoldáshoz csak annyiból volt jobb, hogy másolhatóak voltak a játékok, meg a floppyra lehetett menteni, meg módosítani a progikat (elég sok játékot módosítgattam ami nem volt SYS-elve). De ha valaki csak játszott és semmi más nem érdekelte, akkor a cartridgekazettás volt a jobb megoldás, mivel gyorsabban betöltött, meg azt csak be kellett dugni a gépbe. nekem négy ilyen játékom volt, az egyik a Navy Seals, a másik egy Robocop, a másik kettőre már nem emlékszem. Ezekhez floppy meghajtó sem kellett.

    5.25-ös Floppyt én csakis C64-en használtam, PC-n már eleve 3.5-el indítottam, de '99-ben már ez szvsz nem is csoda. Vettem ugyane egy PC-s 5.25 floppy meghajtót, de amikor helyi IT-s arccal beakartam szerelteteni, akkor azt mondta (erre mai napig emlékszem) "neked már semmi dolgod azzal, aki csak ilyen lemezen tudja ideadni az adatokat". és valahol igaza volt, mert akkor a haveri kör leggyengébb 486-osai, és az iskolai leggyengébb 386-osok is mind fel volt már szerelve 3.5-ös floppyval is.
    Ezutóbbit egyébként sokkal jobb konstrukciónak tartottam, egyrészt a műanyag burkolata sokkal kevésbé tette sérülékennyé a lemezt, a kis ajtó megvédte ott is ahol a nagy floppy nem volt védve, és nem mellesleg sokkal több is fért rá (360KB VS 1,44MB), és sokkal gyorsabbnak is éreztem.
    Kb mintha egy régi ATA HDD-t (mondjuk 120GB-osat) hasonlítanánk egy mai olcsó SATA3-as 500GB-os SSD-hez.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák