Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #100966 üzenetére

    Kb. 2 hete írtam itt, hogy WinXP IE nem vált be nekem, leginkább azért mert nem sikerült tökéletesen magyarítani. Ezért elhatároztam, hogy készítek olyan WinXP Prof HUN telepítőt, ami tartalmazza a Ms által XP-hez kiadott összes frissítést. Tehát egy final HUN XP telepítő .iso létrehozását céloztam meg, és mostanra kb elkészültem vele :) . Ha valaki szeretné kipróbálni telepítőimet keressen meg privátban.

    A telepítő .iso-k az alábbi módon készültek:
    0: Az alap Win XP Prof SP2 HUN iso volt, ebbe integráltam bele nLite-al az alábbiakat
    1: KB936929 - ez valójában az SP3 szervízcsomag (HUN verzió)
    2: KB4012598 - ez az SMB szerver kritikus sérülékenyégét foltozza, és XP-re is kiadta Ms 2017-ben, annak ellenére, hogy XP mainstream supportja 2014-ben véget ért. (HUN verzió)
    3: KB4500331 - ez az ún WannaCry sérülékenységet foltozza, és az előzőhez hasonlóan ezt is kiadta Ms 2017-ben XP-re, annak ellenére, hogy akkor már 3 éve lejárt a támogatás. (HUN verzió)
    4: Az innen letölthető ún. POST SP3 AIO update pack. Ez tartalmazza az XP SP3 terméktámogatás 2014.04.18-i véglejáratáig kiadott összes frissítést, az IE8 eddig elérhető verzióját, Flash Player XP-re felmenő legfrissebb verzióját, .Net keretrendszer XP-re felmenő legutolsó verzióit (természetesen ez is HUN verzió)
    5: A fenti .Net friss keretrendszer innen letölthető magyarításait.
    6: Az összes PosReady frissítést. Mivel innen pont a magyar nyelvű csomagot nem lehetett letölteni, ezért az itt található lista segítségével egyenként letöltöttem az összes PosReady frissítés HUN verzióját a Ms Catalog oldalról, és ezekket egyenként integráltam.
    7: Mivel ma már minden OS-t csak és kizárólag SSD-re telepítek AHCI módban, ezért számomra fontos, hogy a főbb sata vezérlők AHCI drivere integrálva legyen a telepítőbe. Ezért Sil 3112, Sil 3114, AMD AHCI, nForce2 és Intel (INF_allOS_9.4.0.1027) drivereket is integráltam a telepítőbe.
    8: És az nLite Tweak menüpontban beállítottam, hogy a Sajátgép, Lomtár, Hálózati helyek, és Dokumentumok ikonokat alapból mutassa asztalon telepítés után, a Tálcán viszont a Windows Túra mutatását letiltottam.

    A fentiek segítségével összesen 3 telepítő .iso készült végül:
    I) Nem tartalmazza a PosReady frissítéseket (a fenti 6. pont), tehát ebben csak a 2014.04.18-ig megjelent frissítések vannak benne. (Ez kb a neten fellelhető nem hivatalos WinXp SP4 telepítőkkel egyenértékű, csak ugyebár azok jellemzően nem HUN verziók, az enyém viszont igen :) ).
    II) Tartalmazza a PosReady frissítéseket, de csak 2018. júliusig bezárólag, mert 2018. augusztusától kezdve SSE2 is kell.
    III) Tartalmazza az összes PosReady ami valaha megjelent (2019.04.09-ig).

    Az I) és II) telepítőimet bármilyen PC-re fel lehet telepíteni, mert nem kell hozzá SSE2. Egyenlőre Barton magos Athlon XP-n próbáltam nFrorce2 lapban, de tervben van majd P3-1000 CPU-s VIA693 chipsetes lapon is a próba.

    A III) telepítőm csak SSE2-t támogató CPU-s gépekre megy fel egyenlőre Cedar Mill magos P4-en próbáltam ki i915 chipsetes lapban.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák