Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz sidi #100303 üzenetére

    Ez hatalmas, látom hogy még faragnom kéne, egy ilyenszintű versenyre nem is gondoltam, mindenféle hegyezés nélkül mértem a korabeli konfigokat
    4.7MHz XT- n mincs, de pont annyira lehet lelassítani az X99-Xeon+GTX1650 konfigot, úgyhogy futtatok vele 3DBench- et, valamint a 286 sebesség is pontosan beállítható. Erre a hsz- ra válaszolva bedobom majd az erdményeket. Erre ugye sokan mondhatják hogy persze nem releváns, pedig az, mert modern lassítóval(korábban linkeltem), pont ezen kiemelt sebességek pontosan belőhetők. További tiltakozás esetén pedig azt mondom, hogy teljesen mindegy, mert úgysem tudja bárki, ezt ilyen szinten reprodukálni.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #100303 üzenetére

    Jó sok kérdés merült fel amíg nem léptem te, szóval lehet jópár dolog majd elkerüli a figyelmem, így szinte biztos nem mindenre tudok válaszolni;

    - amd pártiság kérdése; én nem vagyok semmilyen párti, inkább az ár/értéket néztem mindig napi használtra általában, így mondjuk nekem is gyakrabban volt amd-em, az első is egy amd 386DX-40 volt, ilyen opti495-ös kombi lapban, amiben aztán cserélve lett intel 486dx2-66-ra, ide akkor egy cyrix 486dx2-80 volt szánva, csak 5v-os procikat kezelte a lap, de a cyrixxal sehogyan sem indult, szerencsére el tudtam cserélni egy használt idx2-66-ra. Ezután jött az amd 5x86 133@160 már vmilyen pci-os egerészős biosos lapban, aztán acorp ali nálam is k6-2 350-el, addig sosem volt teljes gépcsere, a ház+táp még 386-osból maradt, periféirák, vinyók is mindig jöttek tovább amíg lukasra nem taposták talpukat, vga is még az 5x86-ból egy S3 Trio, ez lett aztán tnt2 m64-re cserélve rambővítéssel egyetemben. A következő már sulinetes gép volt és utána ez gép még megmaradt, innentől már nem csak egy gép volt a háztartásban...

    - Integrált Trident Blade3D-vel nem volt dolgom, de ha nem dedikált memóriája van, hanem a rendszeréből csíp le, akkor biztos nem hozza egy dedikált penge3d élességét. :)

    - Trident 9440 pci-om van, elő is keresetem, a vlb karis lista alapján, amit sikerült annó összeszedni, elég sok minden összejött, a vezás Matrox volt az amit hiába kergettem. Bios nélküli Trident lehet vmi brand gépben volt, és abban volt a vga biosa is.


    - Közben előkerestem a 20 Mhz-es 386-osokat, és mindkettőt megveri a 286-os, mondjuk a DX20-as egy nagyon korai cachenélküli lap, biosában nem sok mindent lehet állítani, míg az SX20-asban legalább a ramot 0 wait state-re tudtam lőni, így majdnem befogta a DX20-at. A DX20 elsőre nem indult, rögtön levágta a tápot, kimértem, az at tápcsati mellett közvetlenül egymás mellett 2 tantál kondi zárlatos lett az idők folyamán. 10uf 25v-os mind a kettő, de csak 22uf 50v-os elkó volt itthon ami betehető volt a helyükre, ezekkel végeztem a tesztet. Szerintetek maradhat benne vagy cseréljem majd az eredeti specifikációjúra alkalom adtán?

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák