Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz FoxiestFox #90369 üzenetére

    Persze hogy emelkedik az áruk, elvégre nem csak a ft romlik (és emelkednek általában az árak), hanem egyre kevesebb és kevesebb működő példány lesz a piacon, hiszen a javarésze már vagy most gyűjtőknél van, vagy rég a kukában végezte.

    "míg egy 3dfx kártya, ami beröffentette a 3D érát, azért kell rendelkezz vele, mert nélküle nem nagyon tudsz hiteles late 90s gépet építeni." - na én például ezt másképp látom. A saját korában nekem nem volt Vooodom (bár pont egy banshee is lehetőség volt, de végül TNT lett), és egy late '90-es gépet simán eltudok nélküle képzelni. S3 Trio, Savage 4, TNT 1-2, Matrox ... Mindhez volt akkoriban szerencsém, de Voodoohoz pont nem. Az olyan szent gráll volt, hallottunk embereket, hogy van nekik, de élőben nagyon sokáig nem láttam. Az osztályban is két db Voodoo 1-es volt, meg később egy Vodoo3, egyébként csupa S3, TNT 1, Matrox és társai. Sőt, Voodoo3 2000-est láttam először élőben a padtársam gépében (2000 április, noha előző októberben vette), és rögtön ki is próbálhattuk. Meg a PC barlangban a teljesítményüket megnézhettük a játékos gépekben.
    Nekem a saját első élményem a Voodoo2-vel 2002-ben volt. Amikor az 1700-as Celeronba a GeF2 MX400 64MB mellé építettem be 2db Voodoo2-est SLIben. Elborult egy rendszer volt az akkoriban, de még 1024×768-ban is tudtam Glideos játékokkal játszani, és az NFS2, Drakan meg a Carmageddon 2, ugyebár úgy sokkal szebb volt. Mondjuk a hátránya is hamar kijött, rengeteg játék simán megtalálta magának a Voodoo 2SLI-t, ahol a glide semmiféle előnyt nem jelentett (nem volt extrán szebb mint D3D-ben) ami sokkal jobban futott volna GeF2-n. Ennek az lett a vége, hogy egy csomó játék esetében tiltanom kellett a Voodoo2-ket. Pár hónap múlva mikor jött a GeForce 3-asom (az, ami még most is megvan), akkor kikerült a gépből a két Voodoo2 is, majd rövid gondolkodás után már vissza sem raktam őket, hanem eladtam inkább.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #90374 üzenetére

    Na épp ezaz, amit én is magyaráztam havernak, amikor szenved nekem, hogy miért nem hirdetem meg a HA-n 2×4GB DDR3-as RAMját, miért helyben kínálgatom?
    Mert ő olyan 7000ft-ot gondol a kettőért, a piaci árak alapján 8 ezer fölé nem érdemes lőnöm, különben a kutya nem veszi meg. Tehát maximum 1000ft-ért, fotózzam körbe, teszteljem, majd csomagoljam, címezzek és menjek vele a postára, majd szurkoljak, hogy a leendő vevőnél is minden szuperül menjen, és ne akarja visszaküldeni.

    Még azon gondolkodtam, hogy megnézem mennek-e a Gigabyte EP35-ös lapomba, mert ha igen, hát akkor - bár nem volt jellemző akkoriban - legfelejebb 8GB DDR3-al üzemelem be a C2D-t :D
    Bár úgy emlékszem Jokeph mondott erről vaamit, hogy DDR3-ból talán csak relative kis kapacitású modult támogat...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    jah azt nem is újságoltam : találtam itthon még egy 512-es DDR333-as RAMot, szóval az Athlon XPben így már 1,25GB RAMig feltudok menni, ha ez jó lesz. :) Abban mondjuk nem is reménykedek, hogy tudjon menni 500-on ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #90383 üzenetére

    A Ford T modell azért nem drága, mert egy igencsak egyszerű autó, amiből nagyon nagyon sok készült, és eléggé sok is fent maradt. Kedvelt "olcsó" veterán, kiváló belépő a veteránozás világába (bár nekem túl fapados).
    A verdákból a doki az ha jól rámlik, egy 1951-es Hudson Hornet, anno a hornetek tartották a legjobban az árukat a használtautó piacon. Kicsit olyanok mint a régi csúcs VGA-k/procik, hogy igazán soha nem is ment le az áruk.

    #90378 DarthSun : most hirtelen elképzeltem, ahogy az RTX3060-am mellett ott figyel a gépbe egy Voodoo2 ... vagy most az RTX3080 mellé berakni :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #90389 üzenetére

    Fuh, emlékszem 2003-ban (amikor már ugye a PPGA Celeronok elavultak voltak bőven, de már az FCPGA copperek is, még a Tua-k amik úgy ahogy tartották magukat) akkor a Hajdúapró telistele volt láthatóan utólag feljavított PPGA Celeronokkal. 366-466-os proci, 160MB, 192MB, 256MB de akár 384MB RAMmal, 10-20-30GB HDDvel, és valami olcsó GeForce 2 MX400-al. Ezeken látszott az utólagos feljavítás, elvégre 366-466 Celeronok még 32-64MB-al kerültek ki rendszerint, maximum is 128-al, GeForce 2 még sehol nem volt, és a HDD is jellemzően 3-6GB volt akkoriban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #90393 üzenetére

    óóóóóó, hogy a Róka rágja meg!!! :(
    Akkor előszöris ez azért probléma, mert DDR3 alapon nemigen lesz 2GBnál több memóriám... másrészt mert így a kézenfekvő megoldás, hogy haver moduljait kifizetem és problem solved, nem működik :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #90396 üzenetére

    Na mondjuk ez meg sem fordult a fejemben, hogy mégis mibe pattintanám bele? :D
    Fura, hogy Tua alatt csökken a teljesítmény. Akkor Athlon XPvel érdemes rekordot kopogtatni :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #90397 üzenetére

    Ha ment abban a lapban az FCPGA, akkor igen, tököszúrás volt Katmaira váltani.
    Viszont sajnos elég sok (főleg olcsóbb) lappal találkoztam, ahol nem ment. 533-ig PPGA volt, utána FCPGA, és azok már egyszerűen nem mentek az olcsóbb lapokkal :( Sajnos - persze, naná - nekem is ilyen lapom volt, és a 466-ost nagy vágyam volt egy 566@850-esre lecserélni, de nem tehettem meg, mert maximum 533-ig ment benne a proci. Ráadásul a PPGA-s 533-asoknak híresen rossz volt a tuningpotenciáljuk, a legtöbb még 600-at sem ment... nekem akkoriban a 466-os 525-ön ment stabilan, szóval ezekután értelemszerűen a cserét nem nagyon erőltettem. (Sőt, képes volt 766MHZ-en is bejönni, csak akkor ki kellett venni a hangkártyát, de sajnos 1-3 perc után úgyis lefagyott 766-on :( szóval ahhoz képest a stabil 850MHZ (hanggal!) nagyon nagy előrelépés lett volna egy jó 566-ostól).
    Osztálytársamnak, Csigának pl jó kis BX-es Abit lapja volt, csak kivette a 333-as Celeront, bedobta a helyére az 566-ost, egyből fölment neki 850-re és örülhetett az olcsón szerzett több mint dupla sebességnek. Nagyon irigyeltem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #90404 üzenetére

    Az szép! Nekem ezek a cuccok el lettek adva mind, akkoriban nem tehettem meg, hogy megtartsam a korábbi gépeim. :( Az Athlon XP volt az első amit megtarthattam úgy, hogy jött mellé egy új gép.
    Nekem is Zida Tomato lapom volt a 466-oshoz, de egybehangzó vélemény volt akkoriban, hogy nem tudok beletenni FCPGA-s procit csak PPGA-t (másik slot nekem nem is volt rajta)... Mai eszemmel már valahogy azért rápróbálnék vagy utána olvasnék neten, de ugye akkoriban nem volt net (maximum 56K-s éjfél után), szóval abból éltünk ami volt.
    Aztán gyűjtöttem, hogy veszek egy normális PII-es alaplapot (Abitot vagy ASUSt természetesen Intel chipsettel), mire meglett a Tualatinok is terjedni kezdtek, persze Abit ST6/ASUS TUSL2C-re ment a gerjedelem rögtön inkább, és végül egy Abit BD7-el és P4 alapú 1700-as Celeronnal lettem gazdagabb... ami nem volt feltétlenül volt jó vétel, mivel haver TUA Celeronja alacsonyabb órajelen is verte ... de a lényeg az, hogy így aztán sehogy sem lett végül FCPGA Celeron + nagy tuning a vége, hiszen gyakorlatilag túlhaladtam rajta. Már nem volt érdemes 850-es Copper Celeronra gyúrni, mikor 1700-as Celeron volt ... bár mai eszemmel inkább egy 1200-1400-as Tualatint vennék abból a pénzből (akkoriban egy 1300@1733-as Tualatin Celeronnal tök sokáig kihúzhattam volna) (2002), de akkor ezt nem tudtam. Ok, TUAnál beb*szhat az SSE2 hiánya, de akkor ez sem lett volna para, hiszen egy évvel később Athlon XP-re cseréltem (2003), ahol szintén nem volt SSE2, és végül ez volt az egyik ok, amiért az Athlon XP-mnek mennie kellett 2009-ben ... Akkoriban kétféle játék létezett egy 2669MHZ-re húzott Athlon XP + NVidia 7300GT számára : Ami full grafikán 1024-es felbontásban is tökéletesen megy, és ami el sem indul. Sajnos az utóbbi halmaz egyre inkább nőtt, egyre több engem érdeklő címmel...
    így kötöttem ki a Phenom 9500-nál (ami tulajdonképp az 1700-as Celeron után a második kissé balul elsűlt fejlesztésem volt), ami egy egészen tejesen más világ volt a 4 magosságával és a HD3870X2-vel a korábbi géphez képest. Egyetlen aggasztó tulajdonsága az volt, hog bizonyos helyzetekben (jellemzően egy magos szituk) lassabb volt mint a korábbi Athlon XP-m. Ez a gép már tulajdonképpen még 1 éves sem volt és már kezdett csereérett lenni, és azon gondolkodtam, hogy Phenom 955/965BE legyen, vagy méginkább valami C2Q ... de az életem úgy alakult, hogy 4 nagyon szegény év jött, úgyhogy ez a gép (Phenom 9500 + 2GB RAM + HD4850 eddigre) tartja nálam a legtovább változatalan címet, ugyanis évekig egy csavart sem vettem hozzá... szóval végül csak 2014 januárjában tudtam a friss 4th gen I3 4330-ra cserélni*, ami hatalmas előrelépés volt. (azt meg 2021 márciusában cseréltem a mostani 10400F-re)

    * Az I3 4330, ami talán a legtöbbet ráncfelvarrt konfigom lett (2014 január 19 - 2021 március 8) :
    RAM tekintetében : 8GB (2×4) --> 16GB (4×4) --> 24GB (3×8)
    SSD : 0 --> 128GB --> 480GB
    VGA : HD4600 (integrált) --> HD4850 512MB --> HD4890 1GB --> GTX950 2GB
    HDD : 1TB --> 2+1TB
    valamint átélt négy(!) monitort, az első még egy CRT Compaq V720 volt, majd jött egy 4:3-as TFT, aztán egy ASUS aminek bűn rossz volt a képe (ASUS VW195D), utána a HP Compaq LA2205wg amivel végülis kifutott.
    (De vátozott a billentyűzet és egér is)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #90405 üzenetére

    Na igen. De nem tudom mi van , most nem tudok glideot varázsolni egy Win10 frissítés óta :(
    Igaz a GTX950-el volt ez a helyzet, az RTX3060-al se az RTX3080-al nem próbáltam még.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ityam #90453 üzenetére

    ovábbi kommentek elolvasás nélkül azt mndom : Ez nem ritka. Legalébbis nem kimelten ritka. Kb kommersz.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #90466 üzenetére

    :C

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #90479 üzenetére

    Emlékszem, nagyon sokéig szerettem volna Phenom II 965BE-t. A maga idejében nagyon meggyőzött... Már csak azért is afelé kacsingattam, mert Phneom 9500-ról akartam váltani, ami a maga idejében nagy durr volt, de valójában elég hamar megmutatkoztak a gyengeségei*. Aztán évekig nem bírt összejönni a 965-re a lóvé, ráadásul egy idő után már inkább valamelyik X6-ost tartottam volna mégjobbnak, majd egyszercsak 4th gen I3 lett, mert mire lett pénzem már egyértelműen az volt a jobb vétel, mint bármelyik Phenom II az árában...

    * még egy éves sem volt, amikor leírtam, hogy bizonyos helyzetekben (és akadt sok ilyen helyzet) gyengébb mint a korábbi Athlon XP-m, és érdemes lenne Phenom II-re lecserélni minnél hamarabb.
    Egyébként egy jó pont, hogy érzékeltessem a gyengeségét :
    Amikor a HD3870X2-ről HD4850-re downgradeltem, akkor semmilyen változást sem vettem észre játékok alatt... amikor pedig beleraktam a HD4890-et megintcsak semmiféle gyorsulást nem vettem észre.
    Aztán amikor az I3-ba bekerült a HD4850 akkor 2× annyi FPS-t hozott minden játék alatt mint a Phenom 9500-al... a HD4890 meg még ennél si látványosabb előrelépés volt az I3 mellett, míg a Phenomban semmi különbség nem volt a 4850 és a 4890 között.
    A tuningolhatósága meg megintcsak MEH... volt, 2600-on az istennek sem bírtam hosszútávon stabilizálni, 2500-on valamiért nem szeretett indulni, 2400-on rommáfeszelve stabil volt, de nagyon melegedett és sokat fogyasztott, miközben teljesítménynövekedés kb csak mérhető volt, érezhető nem, szóval hamar letettem a tuningjáról.
    Mai eszemmel már csak keresztülverekednék magamnak egy C2Q-t, valami tuningos lappal, és a memóriát sem hagynám meg 2GBnál, pláne, hogy tudnám, hogy utána sajnos 5 olyan év következett amikor egy csavart sem tudtam venni a géphez... mire lecseréltem már borzasztóan csereérett volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #90488 üzenetére

    Emlékszem mikor haver 2010 (vagy 2011?) novemberébe megvette az X6-osát. Phenom 1100T ami tudott menni 4GHZ felett is (napira 3800-on használta), 8GB RAMmmal, 64GB-os SSDvel (+2TB HDD), és egy HD5870-el.. az a gép akkor ütvefúrt, de szerintem még ma is használható lenne, ha nem adta volna el már réges régen. De én azt a gépet évekig irigyeltem tőle! Teljesen más dimenzió volt mint az Phenom 9500-asom majdnem fele akkora órajelen, hozzá képest - 2 maggal, negyed annyi RAMmmal SSD nélkül...
    Robi haverom meg mai napig(!) egy X6 1090T-t használ napira (8GB RAMmmal meg egy 4GB-os RX470-el), az a (fő) gépe.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #90489 üzenetére

    Amikor először megláttam a Bulldozerek paramétereit az állam leesett, hogy rengeteg mag és mindez rohadt magas órajelen ... azt gondoltam, hogy az Intelt úgy lemossa, hogy csak na. Aztán amikor jöttek a tesztek meg azért nem hittem a szememnek, hogy ilyen brutális paraméterrekkel, hogy lehet, hogy csak ennyi??? :Y Aztán élőben is volt hozzájuk szerencsém, sokszor, többhöz, és valóban nem voltak valami meggyőzőek. Konkrétan sokáig a Phenom II ajánlottam még mindig helyette, hiába régebbi volt.
    Aztán pont mostanában vettem észre, hogy kezd jól öregedni a Bulldozer, de ennek az az oka, hogy mostanában egyre több minden inkább több gyenge magot kér, mint kevés erőset.

    Ami meg azt illeti, egy 2nd gen I7 még talán ma is jó lehet valamire. Az árazást viszont én sem értem. Simán egy árban van egy 6th gen I5, ami azért már teljesen más teljesítmény. De úgy unblock a használt I-s procik árazását sem értem, ok, hogy az I7 a csúcs, de amikor 4th gen I5 van 4000ft-ért, az I7 meg 25 ezertől kezdődik, de 40-ért is megy, akkor csak lesek... és 2018 óta semmit sem csökkent az áruk, pedig eltelt 5 év, hiába a 4C8T használhatóbbak már nem lesznek.
    Ennél már csak az a durvább amikor I7 7700-at látok 50-55 ezerért használtan azonnal jégre kerülni, miközben a tőle minimálisan erősebb 10100F 27000ft-ért megvehető vadi újonnan sok év garanciával. Ez még akkor is elgondolkodtatna, ha pont 7th genhez való alaplapom lenne.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #90496 üzenetére

    Az egy magos korai K8-ak, pláne a 754 nevetséges volt. Rá volt írva hogy nagyszám+ és a széttuningolt Athlon XPmmel reggeliztem őket.

    Athlon XP VS P4 témában, meg kb ahogy írod, bár a 2GHZ-en futó Athlon XP inkább a 2400-as P4-el volt egy pariban, van amiben kicsit gyengébb, de gamingben pl még erősebb is volt nála. Emlékszem amikor 2200MHZ-re húztam az 1700+-os Athlon XPmet, akkor 2800+ lett, úgy voltam vele, hogy egy 2200MHZ-es NW-vel szemben mindenben is legfelejebb csak ugyanolyan erős, de gamingben már inkább 2800-3000MHZ-es P4-el ért fel. Nagy dolog volt az még akkoriban (2003 késő tavasza), mert ilyen procikat akkoriban csak újságokban vagy a boltok legfeleső polcain láttunk.

    A Pentium D sokkal-sokkal jobb választás volt mint az Athlon X2, nem véletlen, hogy itthon is Pentium D-ket építettem eladásra, nem X2-eseket. Az X2 nekem egy nagyon korai reviewtól (2006 novembere, az akkori barátnőm 3800+-os X2-t kapott ajándékba a családtól - én meg irigykedtem a 2669MHZ-es Athlon XP-mel persze, mert az már a két mag miatt azért komolyan jobb volt) eltekintve, nekem az X2 vonal szinte teljesen kimaradt az életemből. Hallottam, olvastam róluk, láttam párat, de majd csak 2013-ban egy kiöregedett brand gépes 4400+-al lett rendszeres tapasztalatom, rövid ideig mint második konfig volt jelen.
    A Pentium D-ket (legalábbis a 805-ösöket) pedig szinte 100%-os eséllyel felehetett húzni 2660MHZ-ről 4000MHZ-re, akkor pedig olyan durván erősek voltak, hogy akkoriban mindenhez is bőven elegek voltak. De láttam olyan példányt is, amelyik ment 5GHZ-et is.

    #90492 Bile Demon : szépen meghajtottad!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #90499 üzenetére

    A P4 eléggé lassan indult be, és drága is volt. Az S423-at egy az egyben ki lehetett hagyni, és kb a 2GHZ-es NW-ig tényleg nem volt értelmes választás. Elitebb PIII-ról (főleg Tualatin) abszolút nem érte meg cserélni.
    A P4 abszolút krémje valóban a HT-s 3066MHZ-es NW volt. Sosem felejtem el, mikor 2003 márciusában beestem a mesterhez, és épp akkor érkezett meg neki egy ilyen proci. Kibonthattam, és megnézegethettem, majd összerakott köré egy gépet éstesztelte. Órákig ott ültem, és egy bulldozerrel :DDD sem lehetett volna elvontatani onnan.
    És még ugyanabban a hónapban egyik havernál is megjött az ugyanolyan proci, elképedve néztem, ahogy Far Cry futtatása közben filmet konvertál, meg CD-t ír, és így sokkal-sokkal több FPS-e van mint nekem. (Otthon akkor nekem egy 1700-as Wilamette Cerka volt 2266MHZ-re húzva GeF3 társaságában)

    A Pentium D nem volt rossz, főleg ha tuningoltad is.

    A C2D pedig nekem is kimaradt mint saját, de nem mint élmény. Akkoriban mikor elkezdett nagyon terjedni épp egy számtech boltban dolgoztam, és rengeteget raktunk össze és teszteltünk belőle, sokat tuningoltam is, a haverok körében is népszerű volt, és az volt az első CPU amire úgy gondoltam, hogy érdemes lehet lecserélni az Athlon XP-met. Csakhát akkoriban mindenre is kellett a pénz, barátnő, utazás, kocsi stb. az Athlon XP meg csak eldörgött otthon, pláne, hogy alig volt időm játszani... így kimaradt nekem is.
    Aztán 2009-ben megvettem egy tuningbajok E2140-est ami 4800MHZ-en is ment. De komolyabb konfig nem épült köré sosem, pedig erősen tervebn volt, csak mindg közbejött valami.
    Azután sok évvel később egy kedves Jokeph nevű fórumos megörvendeztetett egy Giga EP35-ös lappal, és egy E7500-assal, szóval ha úgy veszem végül kezdem betolni sajátként, bár még kéne neki DDR2 RAM a többi nagyjából kezd összeállni, úgyhogy sajátként is megtapasztalhatom azt amit már jól ismerek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #90505 üzenetére

    jesszum pepi! Én azt a konfigot megakartam tőled venni!! Emlékszem, hogy beszéltük is, csak annyi volt a bibi, hogy Pesten volt.
    Amúgy megvan még? (ez inkább csak kiváncsiság perpill)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #90506 üzenetére

    Czo árult kb egy éve, egy nagyon jót 64GB RAMmmal meg jó alaplappal, úgy emlékszem az ára is nagyon rendben volt. Szóval bepótolhatod ;]
    De átgondolom az is lehet h nekem kell majd...
    Az I3-as K-s proci az tuti kuriózum, sajnos azóta sem jellemzőek a K-s I3-ak.
    Nem Ryzen 5600-ad van? :Y

    (Dicsekedtem már, hogy jelenleg van egy RTX3080-am? :DD de majd a 3060 lesz a mainline, ez most csak nálam van (és persze melegen tartom :D ) még ki nem fizetik és el nem viszik)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #90512 üzenetére

    Hát ezt igazán szomorúan olvasom :(
    Az a haverom aki Q8400-at használ napira, tutira örült volna neki, sőt... elég erős gép volt ahhoz, hogy tartalék gépnek akár nekem is megtegye.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #90510 üzenetére

    P4 vs. K7 : igen. 1700+ annyiba volt mint egy 1700-as Celeron,az 1800+ mint egy 1800-as Celeron a 2000+ mint egy 200-es Celeron, stb. És akkor ehhez hozzáteszem, hogya korai TBred B-k sok esetben igencsak jól húzhatóak voltak. Alapszabály volt, hogy szinte minden 1700+ ment 2200+-nak, 2000+ simán 2400+-nak 2400+ meg 2700+-nak. Úgyhogy havalaki nem ijedt meg a tuningtól akkor könnyen szerezhetett 2200MHZ-es P4 teljesítményt 1700-as Celeron árban.

    Persze, hogy az S754-hez hasonlítom! Hiszen 939 senkinek sem volt, olyan drága volt.
    A csúcs K7, meg az S754 akkoriban sokáig kb egy áron volt (talán picivel drágább volt az S754), így leginkább ahhoz volt célszerű hasonlítani!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fücsök007 #90517 üzenetére

    Igen, de itt már egy kései tuningolt mobil prociról beszélünk, szemben az előző gen csúcsához képest. Az SSE2 és SSE3 megléte viszont komoly fegyvertény, mert végülis ezek hiánya vezetett oda, hogy 2009 őszén le kellett cseréljem az Athlon XP-t. Egyre sokasodtak ugyanis az engem érdeklő címek amik SSE2 hiánya miatt el sem indultak.

    #90518 zoltanz : Alapvetően nem szeretek a notikkal foglalkozni, mert korlátozott teljesítmény alaposan túlárazva, rossz szerelhetőséggel és bővíthetősséggel, és az emberek nagyrészének abszolút nem indokolt akik ilyesmit vesznek.
    Viszont nemrég járt nálam egy szintén 2×1600-as Turionos noti szintén crytal HDvel és megállapítottam, hogy még ma is élhető rendszer, amennyiben a filmnézés/internetezés szerepkörből nem akarunk vele kilépni. De retro játékokra is jó.
    notinál alpvetés az, hogy meg kell nézni a platform megjelenési idejét, abból kivonni 5-6 évet, ott ér véget a kompromisszumosan futtatható játékok listája, és további 3 év kivonással pedig azoké amik még élvezhetően mennek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz zsid #90521 üzenetére

    Mondjuk túl nagy előrelépés sem lehetett, tekintve, hogy akkor gyakorlatilag 3200+-ról váltottál 2800+-ra ...
    200-ról 300-ra az szép, 2400MHZ-en már egész jó lehetett-
    Igen nálam meg ez a 2669MHZ úgy jött, hogy először sokáig használtam 2166MHZ-en a procit meg 2200-on. Aztán mikor fogyott az erő, ránéztem a sorozatszámára, és szépen beléptem a Biosba és beállítottam 16×166-ot, mentés újraindítás, és tadám... tökéletesen ment annyin is onnantól napira. (egyébként be tudtam hozni még 2733-on is, sőt, még feljebb is, de ez volt az a beállítás aminek a hűtőhangerejével is együtt tudtam élni).
    Emlékszem amikor egy évfolyamtársamnál voltam és az 1700+-osát mutatta, hogy 2885MHZ-en futtatja (vízhűtővel)... hazamentem beállítottam 2905MHZ-re és elküldtem neki a screenshootot. :D Utána ő is küldött valami még picivel magasabb órajelet, amire én megint rákontráztam ... :D

    A CPUhoz a matricéát pedig így vanm fel kell ragasztani a gépházra :D

    Szép kis gyűjtemény! :DD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #90540 üzenetére

    Uh, szép 4790K 5GHZ-en :Y

    és aztán ez még tovább nőtt 10400F mellett már 129MB van a hardverek számára fent tartva.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fücsök007 #90553 üzenetére

    Azigen! Egy 333-as Celeron (még csak nem is a legendás 300-as) 160MB SD RAMmmal (itt is jól tetten érhető az utólagos bővítés, valószínűleg kezdetben csak 32MB volt benne) ismertlen VGAval, csak Biosig tesztelve HDD nélkül 20 ezer??? :Y Mitől ilyen rohadt drága ez???

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fücsök007 #90561 üzenetére

    Igen, ha nem kell a teljesítmény visszaveszi az órajelet, az egy jó dolog.
    Bár Athlon XPvel is meglehet csinálni :) csak mókolós.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #90566 üzenetére

    Azért rendesen mehet így is :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #90566 üzenetére

    nekem most ennyit hozott, de fontos megemlítenem, hogy jelenleg nincs bekapcsolva a turbó és base clock (2900MHZ) a maximum amin futhat a CPU.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #90568 üzenetére

    3MHZ :Y egészen durva

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz zsid #90570 üzenetére

    Jah, hogy ez egy korabeli kép ... Értem már.
    Azt hittem mostani

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #90576 üzenetére

    na, ma is tanultam valamit, hogy hogy jön ki ez a 3MHZ... (végülis átlagban).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #90585 üzenetére

    Igazából ha Dartsun nem hívja fel rá a figyelmemet, fel sem tűnt volna még a 3MHZ. De egyébként logikusabb is így megoldani, minthogy tényleg 3MHZ-re menjen le.
    De egyébként én még ott tartottam, hogy 800-ig lethrottlingolnak ezek (mint az Intelem, meg a Phenom 9500-asom) és annyi.
    Ha belegondolunk 22 éve még a 800MHZ egy használható PIII vagy Athlon órajele volt :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #90592 üzenetére

    Szerintem ha modernebb programokkal tesztelnénk akkor nyilván az I7 nyernek, mint legtöbb szállal, utasításkészlettel és cache-el rendelkező 800MHZ-es. Ha régebbi progikon, főleg egy magon, akkor pedig összébbtolódhatna a mezőny, bár a sorrend szerinem akkor is az lenne, hogy I7, C2D, Athlon, Tualatin kb egy szinten és utána Copper PIII, majd a copper Celeron. A különbségek azonban sokkal kevesebbek lennének.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #90591 üzenetére

    Üdv a topicban!

    Sempron 1700+ tudtommal sosem létezett, (Socket A) vonalon (Thoroughbred/Thorton/Barton) a legkisebb a 2200+-os volt 1500MHZ-en (ami egyébként Athlon XP számozásban 1750+ -nek felelne meg), azt követte a 2300+ 1583MHZ-en, ez egyébként rendes Athlon XP-s számolásban 1850+-nak felelne meg, majd a Sempron 2400+ (1666MHZ, ez 2000+ -nak felelne meg), Sempron 2500+ (1750MHZ, kb 2133+-nak felelne meg), Sempron 2600+ (1833MHZ, mivel 256KB L2 van itt is ezért ez 2300+ lenne igazából) és a TBred B alapon a Sempron 2800+ ami (2000MHZ-es vagyis korábban 2400+ volt).
    Ezenfelül volt még egy Thorton 2000MHZ-en (gyakorlatilag ugyanaz volt mint a Tbred B érzésre) valamint egy 3000+-nak nevezett Barton szintén 2000MHZ-en, ami a sosem létezett Barton 2700+-nak kellett volna lennie.
    Na most ez volt az a lépése az AMDnek, amikor egyérteéműen kezdett a nekem nem tetsző irányba fordulni, és a nagyszerű processzorcsaládot végül leszégyenítette.
    Egyrészt ezek a túlszámozott Sempronok természetesen (166-os FSB ide vagy oda) messze nem hozták a rájuk írt számokat... Ezek pont azt hozták, amiket a zárójelbe írtam. Illetve attól egy minimálisan többet bizonyos helyzetekben, de ez a számozás egyértelműen túlzó volt.
    Másrészt ekkor jelentek meg az "erezetes" szériák, a kései TbredB-k, Thortonok, későbbi Bartonok, amik eléggé rosszul húzhatóak voltak. Igen, késői széria, és mondjuk a másfél évvel korábbi Athlonok porrá alázták őket tuningban. Az már csak hab volt a tortán, hogy egy 2800+-os új Sempront (ugyanazzal a maggal) gyári órajelen is szétvert egy 2700+ , de még a nem létező 2500+-os Tbred B is megszorongatta volna. Vagy egy Sempron 2500! pl kikapott egy 2200+-os Athlon XP-től, ami sokkal régebbi gyártás volt, és jó eséllyel sokkal jobban is volt tuningolható.

    Ebből a szériából az egyetlen érdekes CPU a 2800+-os Thorton volt, abban az esetben, ha a maradék 256KB L2-t lehetett aktiválni, akkor ugyanis az ember tudott nyerni egy Barton 2700+-t... rosszabb tuningpotenciállal, sokkal több macerával, mindezt úgy, hogy a két CPU között volt, hogy csak 1000ft árkülönbség volt. Nem is volt kérdés, hogy vesz az ember egy Barton 2500+-ot és hajtja 3200+-on, de szvsz még ha nem ment volt annyin a Barton akkor is inkább azt választom. De ugyanezt macera nélkül is meglehetett venni Barton maggal, szintén alig drágábban. Szóval még a "játék" részét i s kilőtte az AMD, mert nyilván hülye lett volna az ember Thortont keresni, ha van egy rakás fajta Barton kb ugyanannyiért.

    BTW 1600-as Duron nem lehetett az az 1700-as Sempron? Mert 1600-as Duron volt, és ahhoz előrelépés a 2400+ TBred B...
    Neked akkor volt S939 meg Athlon II X2-es is. Én már a Phenomos időknél csak 4 magban gondolkodtam, így az 1 magos Athlon XP-m egyből 4 magra cserélődött, és az volt eleddig az utolsó AMD-m. Vagyis jobban átgondolva már majdnem annyi ideje tértem vissza Intelre, mint amennyi ideig előtte AMD-m volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #90597 üzenetére

    Jó. De tippem szerint Duron lesz az, és 1600 inkább

    A 2400+-os Athlon XP 2004-ben még egy jó közepes gép volt, 2005 sem rossz választás, de már kicsit kezdett öregecske lenni. 2007 körül az S939 teljesen reális, ahogy 2009-től is az X2.
    Nekem a leghalkabb gépem az I3 4330-asom volt, aminek az az érdekessége, hogy a CPU és a hűtés között nem volt paszta, mégis elképesztően hűvös volt a rendszer. Ehhez képest az I5 10400F sokkal forrófejűbb, a gyári hűtőjével még kikapcsolt turbo mellett is feltud menni 60 fokra a CPU-ra ha rendesen terhelem. BFBvel meg akár 85 fokra is (akkor ugyebár folyamatosan 4GHZ +-oon jár). Megjegyzem mindezt zárt házban, gyári hűtővel, a házban nincs kiegészítő ventilátor.
    Nekem amit akartam, és lett az a teljesen airbrusholt ház még 2009-ben. Mai napig abban van a főgépem. (A nagy Gigabyte feliratú hátsó venti valamilyen okból egy ideje sajnos nem működik, olyan mintha áramot sem kapna, még nem jöttem rá mi a baja)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #90601 üzenetére

    +1

    Egyszer volt balszerencsém egy ilyenhez. Valami másügyben járt nálam egy random nem az idén barnult pofa, és meglátta a 17"-os (amúgy hibátlan) Samsung monitort félrerakva. Rögtön rákezdett, hogy ez neki mennyire kéne. Nem nagyon akartam adni, de amikor rákezdett, hogy a gyereknek mennyire kéne a számítógéphez, hogy örülne stb, akkor magamban azt gondoltam ez úgyis a retro tartalékja, ezenfelül van 3db működő (kettő lapos egy CRT) monitorom... hát 3000ft-ért vigye ha annyira kell neki. Nagy boldogan felkapta, kisétáltam vele a kocsihoz, majd olyan ívbe repült szerencsétlen monitor a futóra, hogy csak néztem, a csattanásból pedig azonnal gondoltam, hogy ripityára tört, majd ez a pofa beült a kocsiba, és bőgázzal elment. Fizetni "elfelejtett".
    Ennek már vagy 5 éve, de még most is élénken él bennem a jelenet és be tudnám verni a pofáját.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #90603 üzenetére

    Ez is, meg az is, csak a fémet akarja belőle, nem pedig maga a hardver, és annak használhatóba tartása az irányvonal

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz nakos1212 #90612 üzenetére

    Na, ebben minden van mint a bucsúban! Még két memóriamodul azért kéne bele :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Egy másik topicból egy ideillő részlet, és a végén felteszem a bennem felvetődött kérdést is :

    "Na akkor azt "paleolit" kort képzeld el, mikor az én első saját PC-m jött, '99-ben. 366MHZ-es Celeron, 32MB RAMmmal, 4MB-os S3 Trio 3D/2X VGAval, és 3GB-os winyóval.* Amúgy nekünk is kellett egy kis matek, hogy mit hová dugjunk, de azért annyira nem volt vészes, pláne, hogy nekem korábban a commodore-al volt tapasztalatom. Aztán lehetett ámuldozni, hogy a CD meghajtóba behelyeztünk egy filmet (jó kis VHS minőségben) és lejátsza a CDről a filmet :Y WOW micsoda grafika... Ha pedig elővettük valamelyik korabeli játékot, akkor a szaggatástól esett le az állunk :D így lett hamar 16MB-os Riva TNT bele.

    (...)

    * érdemes összehasonlítani a mai PC-mmel : 6C12T 4006MHZ (tehát 10,94× ha csak a MHZet nézzük), 32768MB RAM (tehát pont az 1024-szerese), a videókártyán 12288MB RAM (tehát a 3072× -ese), a tárhely meg (SSD+HDD) csak ami a gépben van 7,5TB, vagyis kb 2500-szoros növekedés történt. A felbontás pedig 800×600-ról (480000 képpont) 1920×1080-ra (2073600 képpont) (tehát 4,32×) nőtt.
    Igazból a CPU és a VGA kérdése sokkal komplexebb ennél, hiszen a CPUnál nem csak az órajel, de a magok száma, szálak száma, cache memória méretek, cache szintek, FSB, IPC stb. is erősen meghatározó. A VGA meg ennél is komplikáltabb, hiszen akkoriban a GPU fogalma sem létezett, se a ROP vezérlő, CU tömbök és társai. Letesztelni sem lenne egyszerű, hiszen azok a programok amik régi kártyákon is elindulnak, az újaknak semmilyen képességét sem használná ki, de kb ugyanez igaz CPU-ra is. CPUnál úgy 100×-os gyorsulást mondanék tippre, VGAnál több ezerszerest.
    "

    Jól gondolom, hogy egy korai (ma már tulajdonképp még a P4 alapú is "korai") de fogalmazzunk úgy inkább, hogy P2 alapú Celeronos konfigot nemigazán tudunk összehasonlítani egy mai PC-vel? ugyebár főleg a CPU és a VGA necces, a postban is leírt dolgot miatt. Viszont egy SuperPI talán elmenne egy ilyen régi Celeronon és egy mai gépen is, talán lehet, hogy valamelyest alap lenne... vagy nem?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #90659 üzenetére

    Te magasságos egy ég ... Én ennek a negyedét sem tudnám hová tenni, mármint fizikailag nem lenne rá helyem. Ráadásul igencsak nagyrészével semmilyen tapasztalatom sincs (vagy túl régi, vagy akkori csúcsossága matt kimaradt nekem).
    Viszont van benne pár, amit (főleg a maga idejében) kipróbáltam volna : főleg a P4 vonalon, meg később P4EE. Látom C2Q vonulatból is van bőven, ott már agyon SLI-zve, De a HD4890 is mit mehet CF-be? Volt nekem is HD4890-esem imádtam. Sokkal élhetőbb kártya volt mint a HD4850, nem csak a gyorsasága és a kétszer annyi VRam de az energiatakarékos funkciók miatt is.
    Az I7-es sorod egy része még szerintem ma is teljesen élhető gép lenne, (I975EE-t láttam élőben 2017-ben még napi használatra teljesen alkalmas volt), az I7-3960x + rampage4e + gtx690 quad sli meg már teljesen elborult konfig :D
    3870CF nekem is volt igaz az X2-vel.
    De tutira megnézném a PII V2SLI-t is (az mikből áll?)

    Dual Athlon MP meg igencsak érdekes project, ha csinálod akkor sorszámokat küldhetél :)
    "Dual S940 Opteron radeon9800xt 2003 végére" - szintén nagyon érdekesen hangzik!!

    Nekem ami van : 2db C64 (egy korai és egy C64C), Plus4, C16, 2db VC1571, 1db VC1541, MPS801, TT7 cartridge.
    két fél konfig Athlon XP (bizonyos részeiken közösen osztoznak); Giga EP35 + C2D E7500
    plusz most egy MSI Z97 Guard Pro + I3 4170 + GTX960 amolyan félretronak (ebbe majd illene egy erős I5, vagy méginkább egy I7 procit rakni)
    és persze a napi használatos gépem, és ígyis alig férek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Csiszike #90661 üzenetére

    Ha korban nézem, akkor a P200MMX Intel TX-el, és az S3 Virge-el.
    ha hatékonyságban akkor úgy csinálnám hogy a Celeron 300A átmenne a BX-es lapba, megtolnám 450-re, Riva 128AGP (vagy méginkább szereznék egy TNT1-est) és mellé a Voodoo1-es, bár úgymár kicsit elavulnak számítana.
    A P3 mellé már nagyon "tájidegen" lenne mind a fő VGAk sora mind a Voodoo1

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #90674 üzenetére

    A jóöreg ASUS V3400TNT! De szerettem azt a kártyát ... '99-ben szülinapomra leptem meg vele magamat. :)
    Ahogy látok két RAM modul van benne, ez gondolom 128/256MB-ot takarhat. Akkoriban ennél több RAMot nemigen tettek gépekbe (csak én voltam olyan elvetemült, hogy 768MB RAM volt a 466-os Celeronba, de már többször megírtam, hogy miért volt ez, és különben semmi értelme nem volt).

    Ez az Optereonos konfig meg azért is érdekes számomra, mert annak idején kezdő térinfós koromban ha szerencsém volt, akkor nem P4-esen kellett dolgozni, hanem használhattam az egyetlen Opteronos konfigot. Akkoriban otthon az Athlon XP-m volt, és nagy dolognak tartottam ezt a több procis opteronos csodát. Mindig is érdekelt, vajon mit tudna egy normális VGA-val játékok alatt. Szóval amikor elkészül, akkor szívesen olvasom erről is a teszteket, tapasztalatokat.

    Athlon MP : Mind közül ez talán a legérdekesebb project. Ugyan láttam már Athlon MP-ket működés közben, de akkor is érdekes szeglete ez az Athlon XP-zésnek. Sőt, modoltam is normál XP-t Athlon MP-re :D
    Az a két bontatlan Athlon MP tuti, hogy nem gombokat ér!
    Egyébként AthlonMP-t akarsz venni, vagy XP-ből modolsz majd?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #90672 üzenetére

    Egyrészt idézőjelben írtam, másrészt akivel beszéltem, annak a 2009 is "paleolit kor" volt, saját bevallása szerint. Mivel 2009-ben kezdte a PC-t. (nagyon fiatal fórumozó)
    Egyébként igazad van, objektívan nézve.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz MasterDeeJay #90683 üzenetére

    Nem semmi gép (I9 7980XE proci, 56GB RAM) adtál alá hardvert keményen.
    Ez is érdekesség, mert ma még az Intel kártya eléggé ritka, A770 16GB-os legalábbis.
    Úgy vélem, hogy ilyen kártyát akkor érdemes venni, ha az ember újabb játékokkal akar játszani, mivel mint ahogy írtad is DX7-8-9 nem megy neki.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #90684 üzenetére

    Az a helyzet, hogy az utolsó 4 magos I5 az a 7th gen volt, 6 évvel ezelőtt. A 4C4T szintet mára már az I3 is átlépte, így nem csoda, hogy már a szegényebbek is átlépik a 4C4T szintet mostanra.
    Manapság szerintem 6-8 szál a minimum amit egy rendszertől elvárhatunk a 12-16 az optimális 16+ meg a sok, 32+ meg ami MÉG szerintem fölösleges. (Otthonra, átlag user)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #90696 üzenetére

    Neked melyik van??? a fehér dobozos (zölden világít) vagy a fekete dobozos (pirosan világít)?
    A I7-8086K meg még bőven jó proci, egy enyhén tuningolt I5 10600-nak felelhet meg kb, és ma még a 10400 is elég kb mindenre. (Normál otthoni felhasználás és gaming)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz zotyesz66 #90709 üzenetére

    Igen, jól mondod '99-ben tényleg az volt az átlag konfig, rengeteg ismerős vett akkoriban gépet, sok helyre mentem telepíteni, és tipikus 366-400-as Celeronok 32MB RAM S3 Trio -val.
    Nekem is 64MBval jött a gép, csak ugye a szervízben "elkallódott" 32MB RAM, és a maradék 32MB-al Win98 mellett is elég nehézkes volt a játaszogatás, hosszas betöltési időkkel.
    2000 áprlilsában lett aztán 96MB RAMom (vettem +64-et a 32-es mellé), és csak 2001 márciusáb an lett 192MB RAMom (vettem egy 128MB-os modult, és bekerült a 32-es helyére). 96MB RAM Win98 mellé elég jó volt, de 192MB RAMmal a Win98 elképesztően pattogós és fluid rendszer volt.

    #90712 envagyok : PII 450-be az 512MB RAM már overkill, szerintem a maga korában a legtöbb 450-esbe 128 legfeljebb 256MB RAM volt. De neked elég maximalisták a konfigjaid, így persze belefér :)
    A Win 98 már 192MB RAMmmal is olyan fluid pattogós, hogy hihetetlen. De 192MB RAMmal még a Win ME is bőven használható.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #90714 üzenetére

    Igen, akkor azt még be kell szerezned, aztán mehet SLIbe valami méltó rendszerbe :D

    Igazad van, a jobb IPC-ről megfeledkeztem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #90715 üzenetére

    Persze, új gép esetén már én sem mennék 4/8 alá... a 6C12T még azért szerintem otthonra bőven elég, de jövőállóság szempontjából a 8C16T is elgondolkodtatna ha most vennék gépet. (vagy ugye a 13th gen I5, ahol már 16T van meg 10 mag... )

    Amikor kijött a C2D kicsit megijedtem, hogy rohadt alacsonyak az órajelek, 3200-as Prescottok, meg 4GHZ-re húzott Pentium D-k meg egyebek után az E6300-as mindössze 1833MHZ-en... Elképzeletem hogy milyen vészesen gyenge lehet, az egyetlen dolog ami mellette szólt, hogy jól lehet tuningolni. Aztán amikor kipróbálhattam, akkor láttam, hiába alacsony az órajel, nagyon erős proci az.

    #90717 MasterDeeJay : Jah X299-es Taichi lap... az eszi az ECC REGet, így tényleg olcsó sok RAMot csinálni. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #90723 üzenetére

    C2D alapú Celeronok, amik végre megkapták az 512KB L2-t és elég jól húzhatóak voltak. Ugyan nagy C2D-re vágytam (6-7-8-as sorozat) de beértem volna egy ilyennel is. Mint ahogy lett is aztán egy kis 2140-esem, ami egyébként 4800MHZ-ig tudott felmenni, 1600MHZről ez nagyon durva.
    Nekem igazából elég hamar lejött, hogyha valamire erre érdemes lenne váltanom (ugye a széttuningolt Athlon XP-m volt), de hamar rájöttem, hogy egy 3GHZ körülire húzott C2Dvel sokkal jobban járnék mint a 2669MHZ-re húzott Athlon XP-vel... csak hát akkoriban nagyon nem volt pénzem, így hiába dolgoztam számtech boltban és tudtam magamnak áfamentes nagyker áron szerezni alkatrészt, még ígyis csak rózsaszín álom volt, hogy lesz egy ilyenem... Viszont nem sajátba rengeteget raktam össze meg teszteltem, így a teljesítményével képben vagyok, nagyon bestbuy volt a maga idejében (2006-2009)
    Sajnos nekem pénzügyi okokból számos olyan platformot ki kellett hagyni, amibe amúgy nagyon szívesen beleugrottam volna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák