Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    Meg par honappal ezelott irtam, hogy gyartottam RTC-t a retro ARM SBC-mhez. Ezen nem Dallas, csak Dallas szeru (ST Micro M48T86) van. Elmeletben, akar ki is cserelhettem volna Dallas-os elemes utangyartasra, mert a Linux kernelnek tok mind1, hogy melyik drivert forgatom be, viszont nem akartam korbejarni, hogy barmi mas, hasznalja-e az RTC-t, meg a Linux elott. Mazlim volt, mert az ST Micro gyartja ezt az M48T86-ot a szokasos, dallas szeru kocka formaban es gyartja, SMD forraszthato formaban, amire ra kell pattintani a kristalyt es az elemet tartalmazo kockat, majd lemerules eseten, csak ezt a pattinthato izet cserelni. Szoval, adva is volt, hogy gyartani kell egy nyakot, amire teszek elemfoglalatot, kvarcot es az IC-t, illetve, ha kell meg valami (kondi), akkor azt is.

    Ezutan ki kellett forrasztani a regit, majd rakni be egy foglalatot. Igy elo is bujt, a NAND chip, ami az RTC alatt lakott :D. Majd mindent osszerakva, jott a feketeleves. A Linux szerint az akku jo, az ora olvashato es be is allithato benne, de nem ketyeg... Visszaraktam a regit, amibe mar annyira halott az elem, hogy 1-2 masodperc utan meg is all benne az ora, de az sem ketyegett! Ezek utan, elsore azt gondoltam, hogy biztos, a kiforrasztas/beforrasztas folyamatanal csuszott felre valami... Szoval, vadasztam kapcsolasi rajzot az SBC-hez es leellenoriztem mindent... De minden rendben volt/van. Majd miutan ezzel elment egy csomo ido, nosza, kezdjuk elorol. Olvassuk el ujra a leirast... No ez a leiras kerek perec leirja, hogy by default nem ketyeg (hogy ne meruljon le az elem, amig az eszkoz all a raktarban/beepitve), igy el kell inditani, mert csak azutan fog ketyegni... Gyorsan meg is neztem, a Linux driverbol hianyzik az, hogy elinditja az orat... (ok se olvasnak leirast?!). A megfelelo bitminta beallitasa utan, maris elindult, ketyeg es tartja az idot. Ez pedig meg is magyarazza, hogy a regi miert nem ketyegett... Ha lemerul, elfelejti a beallitasait is, igy amikor aram ala kerul ujra, akkor megint el kell benne inditani az orat.

Új hozzászólás Aktív témák