Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz Petykemano #3014 üzenetére

    A korábbi hírhez kapcsolódva, félek az intel keze lehet abban, hogy "tesze-tosza" a laptop megjelenés piac ... szívesen látnék (vennék is) valami brand gépet majd renoirral, de.. hát majd meglátjuk, sajnos a jelenlegi termékekkel se nyomulnak a brandgép piacon :( (van pár HP és majdnem ennyi.. az is kb. elérhetetlen, és még mindig nem frissítették zen2-re a modelleket).
    Nagyon erősen az intel teljesítmény/fogyasztás mutatóját ütni kell ahhoz, hogy "ne érje meg" az intel extra zsozsója... Ahogy szó volt róla, most lehetne pár kisebb "brand" bevállalósabb és learatni a piacot amíg a nagyok visszatartják a termékeket.

    Tudom brand piac "lassan vált", de azt nem érzem már indokoltnak, hogy ennyire és kb. 1 évvel egy-egy modell bemutatása után jöjjön valami termék vele (intelekből azért kvázi nemsokkal bejelentések után elérhetőek, és nem hiszem, hogy a brand gyártók a bejelentéskor kapnának először termékmintát).

    Jelentősen nagyobb APU-nak vagy TR platformon vagy DDR5 rammal és/vagy HBM memória társaságában látom egyedül értelmét, de akkor is kellhetne valami jó kis memóriatömörítős algoritmus neki a sávszélességgel való sprórolásra (VEGÁban volt, reméltem APU-k megkapják, oda jól jönne kb a kezdetektől fogva, de máig nincs bennük.. lehet inkább csak marketing szinten teljesített jól és a valóságban "vegyes" volt az eredmény amit hozott :'( ).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Petykemano #3014 üzenetére

    > .. pin kompatibilis ..
    > Elvileg úgy került ki az info, hogy valami partnertől.

    logikus ..
    sok potenciális OEM partner (nuc,notebook,ipari pc) vacillál még
    ,hogy 1 generáció miatt érdemes-e belekezdeni az amd platformba...
    szerintem az ő megnyugtatásuk miatt lett ez az infó kiadva.

    ha 2 generációt kiszolgál,
    akkor az sokkal jobb hatást kellt a gazdaságossági - megtérülési számításoknál. ( a fix tervezési költség jobban eloszlik )

    szerintem a jövő évi csipeket 2 tokozással tervezik .. és a piaci követelményeknek megfelelően rugalmasan tudnak reagálni ..

    ( Amikor az AM4 indult, ott is volt előző generációs (Excavator?) - új foglatos proci )

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák