Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feripapa1

    csendes újonc

    Szevasztok!

    Egy Echo dot tulajdonosa lettem. Az otthoni fűtés automatika rendszerem, világítás, tv, klima vezérlésre kívánom használni.
    Még majd a magyar rádiók hallgatására használnám. Erről nem esett nagyon eddig szó. A Tunein alatt bármelyik magyar internetes adó elérhető.

    Olvasom tőletek, hogy már magyar cím is beállítható. Nekem ez nem lényeges, de van ismerős, aki ez miatt adta el az echo-ját, mert nem lehet magyar címet beállítani.
    Majd szólok neki, hogy már ez is megoldódott.

    A beállításról: másoktól azt hallottam, hogy a beállítás, regisztrálás egy kisebb procedúra. De végül is pc-n keresztül az https://alexa.amazon.com -n minden nehézség nélkül regisztráltam magam és ismerkedem Alexa-val.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz istvanszucs #36 üzenetére

    Szeva!

    Infrát én egy broadlink rm mini3-mal oldanám meg. Van már nem hivatalos skill is rá, bár a hozzászólások alapján van mit javítani rajta. De van más megoldás is a neten rá. Beszámolok, ha megjön az eszköz és beüzemeltem.
    Viszont lenne rá gyári megoldás is az automatika rendszeremen keresztül, csak ott az infra vezérlő 30e Ft. Arra a távirányító teljes mértékben rátanítható lenne.

  • feripapa1

    csendes újonc

    Alexa - Broadlink RM mini 3

    Tegnap megjött a Broadlink RM mini3. Az este a tesztelésekkel telt. Sajnos nem teljes megelégedettséggel. A megfelelő broadlinkes skillek engedélyezése után sikeresen betöltötte a rendszer a betanított TV távirányítóját. Viszont mást nem. A telefon appban létrehozott scene-ket, légkondi-, világítás vezérlést nem adja át az app Alexa-nak. A csatornák közti váltást nem ismeri fel név alapján (RTL, TV2 ....) csak a csatornaszámokat. Viszont azokat jól kezeli.
    További tapasztalat, hogy Alexa-ban összerendelt TV-set top box bekapcsolást sem feltétlen végzi el rendesen. Többször előfordult, hogy a boxot nem kapcsolta a kéréskor (gondolom az együttes jel küldés miatt). Sajnos Alexa-ban nem lehet a felületen időtávot megadni.

    De, szerencsére vannak lelkes fejlesztők. A broadlinkre fejlesztettek egy pluint, mellyel viszont mindent meg lehet oldani és úgy, ahogyan azt szeretnénk. Minden olyan funkciót, melyet kapcsolni szeretnénk fel lehet benne venni és az rm mini3-t használja végrehajtónak. Az appban létre hozhatunk macrokat, melyben a kapcsolási időzítéseket lehet megoldani. Megoldható a megfelelő nevű csatorna kapcsolása. A létrehozott csatornát viszont Alexa fel is ismeri és végrehajtja a kapcsolást.
    Amit tapasztaltam, hogy Alexa nehezen ismeri fel az adott csatornák neveit (RTL, TV2 ...), de ezen úgy lehet javítani, hogy szóközökkel írjuk be a nevet (R T L, T V 2 ...), így viszont szinte 90%-ban felismerte a parancsot "Alexa, turn on R T L on TV".
    Egy kis savanyú van a dologban, hogy a szükséges "RM Plugin" 1600 Ft a play-ban. De evvel minden távirányító parancs úgy kezelhető, ahogyan szeretnénk.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz Pikkolo^^ #53 üzenetére

    Pikkolo

    Írod Siemens fűtés vezérlésed lesz, melyet knx interfészen keresztül lehet Alexa-val párosítani.
    Saját tapasztalásom, hogy a fűtést a legkevésbé variáltam Alexa-val. De természetesen ha adott a lehetőség, miért is ne használja az ember.

  • feripapa1

    csendes újonc

    Talán segítség lehet még másnak miként lehet Alexa-t egy meglévő, netán új kiépítendő épület automatikához kapcsolni.
    Vezeték nélküli ép.aut. rendszerekhez már a gyártók maguk megoldották a kapcsolatot (Z-Wave, zigbee, ...). Viszont knx, loxone, ... rendszerek nem rendelkeznek saját megoldásokkal. Viszont több fejlesztő cég is megoldást kínál ezen rendszerek Alexa-hoz illesztésére. Nem beszélve az Rpi-s megoldások sokaságáról.
    Aki viszont ténylegesen nem "barkácsolni" akar, annak marad a külsős fejlesztők megoldásai.
    Amiket én találtam azok szinte mind knx rendszeren való illesztést oldották meg. Egy céget találtam, aki fizikai eszköz nélkül, kizárólag felhőn keresztül oldja meg az illesztés. Viszont ők csak gira knx és loxone rendszereket integrál.
    Nekem otthon Loxone ép.aut rendszerem van. Aminek illesztése Alexa-hoz így nagyon egyszerű volt. Minden ép.aut. integráció vezérelhető Alexa-val.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz Pikkolo^^ #61 üzenetére

    << Jó volna ha nem kellene megvenni a web szervert ....>>

    Sajnos nem úszhatod meg. Mivel az általad választott siemens rendszerhez én nem tudok más csatlakozási megoldást ajánlani. Amit még tudnod kell, hogy ha maradsz ennél, akkor szükséged lesz hozzá egy knx tápegységre egy webszerverre vagy illesztőre (plusz felhő használati díj) és aki ezt felprogramozza.

    Viszont, ha nem siemens rendszert választanál fűtés vezérlésre, akkor ez megoldott lenne. Gondolok itt akár loxone-ra, valamely vezeték nélküli épaut rendszerre, melynek megoldott már az Alexaval való kapcsolata. Ebben az esetben a felprogramozott rendszert veszi át Alexa.
    Ha bővebben érdekel esetleges más rendszer, írj priviben, adhatok tanácsot, alternatívát.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz malnabokor #63 üzenetére

    Minden nézőpont kérdése.
    Mivel kedves kolléga helyiségenkénti fűtésvezérlést oldana meg, így nem.

    Ugye Alexa is azért egy jó alternatíva, mert egységesít több különböző eszközt, rendszert.
    De, aki igazán egy jó épületautomatikát szeretne, annak nem a Nest-et ajánlanám.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz Pikkolo^^ #64 üzenetére

    << ... csak le kell tölteni az alkalmazást és ...>>

    Ha ezt mondták neked, akkor jó. Bár én nem találok semmi infót arra, hogy a Synco alkalmas erre. Annyit tudok, hogy a siemens háztartási gépek alkalmasak a Home Connect kapcsolaton keresztül kommunikálni ami támogatott Alexa-ban.
    Majd írd meg légyszives, ha összeraktad a rendszert, mert érdekel mire jutsz.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz Golyo69 #97 üzenetére

    Golyo69

    Az Internationale Version-t szállítja.

    Amazon Echo Dot (2. Generation), schwarz – Internationale Version, EU-Netzteil
    Dieser Artikel kann nach Ungarn geliefert werden

    https://www.amazon.de/Amazon-Echo-Generation-schwarz-Internationale/dp/B076828R18/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1520505749&sr=8-1&keywords=Amazon+Echo+Dot+%282.+Generation%29%2C+schwarz+%E2%80%93+Internationale+Version%2C+EU-Netzteil

    [ Szerkesztve ]

  • feripapa1

    csendes újonc

    Nekem rm mini3 van. Már működik a hivatalos broadlink appon át, de ....
    Kb 1,5 hónapja telepítettem és csak a TV mód üzemelt. Viszont abban is csak a távirányító funkciók. A scene-ket sem vette át alexa.
    Ezért az RM Plugin progival oldottam meg a kapcsolatot. Ahhoz viszont kell egy állandó telefon kapcsolat.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz Sirandrish #163 üzenetére

    >> Tudnátok adni egy részletes leírást,.....<<
    A gond az, hogy konkrétan nem igazán találsz ilyet. Hiszen annyi cég gyárt már ilyen eszközt, hogy tele van vele az internet.
    Meg kellene fogalmazd magadban mit szeretnél "okosítani". Ha ez meg van, akkor az adott dologra rákeresve sok infót lehet találni, esetleg itt feltenni kérdést.
    Az előttem szólok, már felvázolták elég jól, de próbálok egy kis összefoglalót én is, amiből magad is meg tudod esetleg oldani (bár mindegyik megoldáshoz kell némi elektromos ismeret).

    Világítás, konnektor:
    - "Okos" kapcsolóval: a hagyományos kapcsolót kell lecserélni egy alexa kompatibilisre. Viszont nem elég csak lecserélni mert a kapcsolónak szüksége van tápellátásra. Ehhez szinte biztosan kell villanyszerelő is. Előnye, hogy megmarad a fizikai kapcsolás lehetősége is.
    - "Okos izzó": a meglévő izzód lecseréled erre és már kész is. Hátránya, hogy a hagyományos villanykapcsolót el kell felejtened, mert csak távirányítóval, vagy alexaval kapcsolhatod.
    - "Okos konnektor" ez talán a legegyszerűbb. Bedugod a jelenlegi konnektorba és már vezérelheted is.

    Fűtés:
    "Okos termosztát": esetlegesen csak a meglévő termosztátot szeretnéd cserélni, akkor attól függ jelenleg milyen van használatban. Mivel a termosztátnak is tápfeszültség kell, lehet ki kell építeni neki (ahhoz pedig ajánlott villanyszerelő), netán már olyan van fenn, amihez ki van építve, akkor csak elektromos ismeretek kellenek a cseréhez.

    Biztonság, riasztó:
    Sok cég árul érzékelőket, kamerákat ....., csak fel kell szerelni őket (kameráknak szintén kellhet tápellátás)

    Audio-video:
    IR-RF vezérlő eszköz kell, amire a meglévő távirányítókat megtanítod és alexaval máris vezérelhetőek. Bár itt is vannak kompatibilitási problémák (pl nálam a Broadlink RM mini3 az inviteles boxot bizonytalanul vezérli)

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz hitman77 #169 üzenetére

    Szia!

    A Broadlinkhez elvileg nem kell "nulla". Valószínű elég kicsi kapacitiv fesszel működik.
    Egy bekötési kép:
    https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61H9ZUZs%2BeL._SL1000_.jpg

    de találtam róla olyat is, hogy az izzóval párhuzamosan köss be egy kondit (nekem ez a hihetőbb)
    https://img.fasttechcdn.com/475/4751700/4751700-1.jpg

    De pl. a SonOff-hoz kimondottan kell a nulla vezeték!
    https://www.electrofun.pt/media/wysiwyg/sonoff_t1_11.png

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz hitman77 #172 üzenetére

    Szia!

    A kapcsolókról nincs infóm, nem szereltem még.
    A hagyományos kapcsolók helyére be lehet szerelni őket. A körmökön kívül fel lehet őket rögzíteni csavarral. Lehet csavar-, villamossági boltokban kapni elektromos szerelvény rögzítő csavart, amivel a falban lévő dobozhoz lehet rögzíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • feripapa1

    csendes újonc

    Szevasztok!

    Látom egyre többeteket érdekel már egy "okosabb otthon". Nem csak néhány lámpa kapcsolgatása Alexa-val.
    Többen letettétek a voksot a Philips Hue mellett. Amennyiben tényleg "okosítani" szeretnétek a lakást, akkor én a Zipato-t ajánlom. A Fibaro és Vera is elég jó, de meglátásom szerint most a zipato a legjobb választás, ha "okosítani" akarsz. Viszont mindenképpen oda kell figyelni, hiszen a zigbee, z-wave eszközök sem kompatibilisek minden központtal.

    Viszont ha tényleg "okos otthont" szeretnél építeni, akkor már csak vezetékes rendszerben szabad gondolkodni (knx, loxone, ...). Viszont ezen rendszer gyártók valahogy nem törekszenek Alexa kompatibilitásra. Más gyártók alkotnak átjárókat horror árakon.

    Nálam otthon loxone van és a voxior felhőn keresztül tudom a teljes rendszert vezérelni Alexa-val. Ebben egy a nagyon jó, hogy nem kell trükközni, párosítgatni, mindenféle rutinokat felvenni ...... Az épületautomatikába integrált, kapcsolható, állítható eszközt automatikusan felismeri a rendszer és párosítja Alexa-val. A felhőben megadhatom melyik eszközt szeretném Alexa-val vezérelni, és csak ezeket adja át.

    Felmerült minden féle kínai cuccok használata. Aki tényleg szeret építeni, molyolni csak annak való. Aki nem akarja, hogy élete párja az őrületbe kergesse, mert nem úgy működnek a dolgok, ahogyan azt szeretnéd .....!! Annak minden képen valamelyik dedikált gyártó termékét ajánlom én is.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz fgyorgy #494 üzenetére

    Szeva!

    Ok, ezért írtam az elején a vezeték nélküliekről. Viszont nagyon kevesen mondják el Fibaronál és a legtöbb hasonló cégnél is, hogy a fali dobozokba teendő eszközök nem férnek el a hagyományos fali dobozokban. Mélyitett dobozok kellenek és az eszközökhöz kell "0" vezeték! Így muszály fúrni, vésni, gipszelni ....! Viszont, ha csak izzó, vezérelhető dugalj kell, minek a 4-500 eurós központ? Akkor ott van a Vera, Zipabox ami 200eu, netán a Zipa mini, ami 90 eu. viszont ezekből nem építesz "okos otthont" (okosítottat tudsz)

    Ami még a zipato mellett szól, hogy a nest termosztátot is lehet gyári megoldással illeszteni hozzá. Ráadásul a mobil-pc felületen változtatott érték a nest-en is megjelenik. Így Alexa-val való változtatás is megjelenitődik.
    Fibaron a jelenlegi termosztátok csak egyirányú kommunikációra képesek. Ha mobil felületen változtatsz az a helyszínen nem fog változni (elindulhat egy családi tekergetés).

    Vezetékes rendszer: bizony drágább! Legalább duplája és elég drága az Alexa illesztés is hozzá. De ennek ára is csökken. Viszont a központok ára tükrözi (már amelyik) a valós tudást és lehetőséget.

    [ Szerkesztve ]

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz bekes.andras #1244 üzenetére

    Szia!

    Magyar rádiók: az én tapasztalatom, hogy meg lehet hívni a magyarokat is, csak angolosan ejtve. A sláger rádió (szlager), Picur rádió (pikur) ...., szépen jön is. Viszont azok a rádió adó nevek, melyek vannak hasonlóak más területen is azokat nem adja be, csak ha mondasz frekvenciát is (de még így sem biztos).
    Viszont Alexa a "play radio"-ra beadja az utolsó TuneIn-en játszott adót.

    Loxone: én a voxiort használom hozzá. Nagyon jól használható, teljesen meg vagyok elégedve vele. Decemberben karácsony előtt fél áron volt eddig.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz bekes.andras #1247 üzenetére

    Index fórumon valszeg igen :)

    Én meg vagyok elégedve vele. Hamarább törik fel a telóm ,mint a voxiort.

    Alexa hangjával nekem nincs gondom. A sláger fm-mel van gondom. Az halk a többihez képest, így Alexát is feljebb kell állítanom.
    A megoldás sztem, hogy Alexa egy lejátszó eszközt vezérel és a saját hangját egy külön hangszórón szólaltadod meg.

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz jófejsrác #1733 üzenetére

    Én loxone rendszert építettem a lakásba, azt tudja alexa vezérelni.
    Nálam a fűtés rendszer automatizálása és optimalizálása volt a legfőbb cél, ezért is lett egy plc alapokon programozható rendszer kiépítve. További funkciók (világítás ....) pedig adódtak hozzá.
    Amennyiben megelégszel a tényleges kényelmi funkciókkal, úgy elég alexa kompatibilis eszközöket telepítened. Amit kell azt tudják (ki-be, fel-le ...), tudsz mozgásérzékelőt a rendszerhez illeszteni. Viszont, ha nem egy gyártótól veszed az eszközöket, akkor csak az amazon app alatt tudod őket egységesen összerendelni. Viszont pl. amazon appban nem fogod látni a termosztádod hőfokát. Azt a termosztát saját appjában látod csak.

    Ajánlom gondold át valójában mit szeretnél és mennyit szánsz rá. Ami nálam van az nagyságrendekkel többe kerül, mint pl. sonoff készülékekkel lenne felépítve.
    Ha viszont egy kényelmi funkciónál többre vágysz és egy "okos" otthont szeretnél, amit tud alexa is vezérelni, akkor érdemes szakembert felkeresni. (index.hu - loxone forum)

    [ Szerkesztve ]

  • feripapa1

    csendes újonc

    Szevasztok!

    Karácsonyra megérkezett a dot 4. Nálam a 2th-t váltotta.
    Hangja meglepően öblös, mély. Rosszabra számítottam. A 16m2-es helyiséget egészen jól besugározza. Közepes hangerőn már mondhatni hangos. A 7-es szint felett már hallok torzítást (a lépcsőházban is jól hallani már).
    Ami viszont meglepett, hogy a spotify megy rajta. Amiért meglepett, mert free verzióm van. A 2th-val anno nem ment, ezért nem is próbálkoztam. Egy rosszul kiejtett kérésre a spotify-ra lépett. A mai napon teszteltem és minden kérés, léptetés .... működik.
    Ami talán fontos lehet, hogy nincs régió beállítás megadva. A beállításkor be akartam állítani (a 2th-n be volt állítva), de nem tudtam.

    Teljesen meg vagyok elégedve vele. Jó a hangja, talán egy kicsit jobban hall "Alexa" (a 2th egy frissités után nagyon pocsék lett).

  • feripapa1

    csendes újonc

    Spotify még mindíg.
    Elővettem a dot 2-t, mert váltottam prémiumra. Előzőleg írtam, hogy a dot 4-n a free verzió is megy, régió beállítás nélkül.
    A dot 2-öm magyar régióra van állítva. Gond nélkül megy :) a spotify.
    Elar-nak: írod, hogy amazon.de-n regisztráltál. Én annó az amazon.com-ra regisztráltam, lehet neked is ez lenne a megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • feripapa1

    csendes újonc

    válasz cpt rodgi #1795 üzenetére

    Amazon oldalról:
    Purple
    What it means:
    When the Do Not Disturb feature is on, the light briefly shows purple after you make any request.During initial device setup, purple shows if there are Wi-Fi issues.

    Wi-fit nem talál (nincs beállítva), vagy a "Ne zavarjanak" funkció be van kapcsolva.

Új hozzászólás Aktív témák