Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz lacy86 #108 üzenetére

    plotolás ez a legmegterhelőbb erre írtam hogy 1 plot egy hdd-t belassít és ssd-ket is meg tudja fektetni a ha több van indítva egy időben. (kb 300-400gb hely kell egy plotnak amíg dolgozik) - tehát plotoláshoz kicsi hdd is jó de legyen gyors. Több plotoláshoz meg több hdd kell.
    farmolás - a kész plotok tárolása, gyakorlatilag akár milyen lassú hdd jó rá és akár mennyit rá lehet rakni lassulás nélkül azaz nyilván annyit amennyi elfér tehát minél nagyobb hdd kell (100gb/plot).

    Azt mondom hogy csak plotolásra fölösleges a nagy hdd, de használhatod a farmolásra szánt hdd-t is plotolásra mert a farmolás maga nem lassít semmit csak a plotolás. Én csak azért kezelem külön mert féltem a farm hdd-met a fölösleges nagy terheléstől.

    Nálam úgy van hogy két tömb végzi a plotolást és csak 1hdd van még farmolásra mert nem tellt meg.
    A két R: meghajtó az szofteres raid (2x250gb), a P meghajtó meg hardveres (4x500gb) de ez a két tömb csak plotol és igazából csak 300gb van használva belőlük. A kész termék megy a D-re ami egy 3tb-os. Most még csak ennyi amíg meg nem tellik aztán kerül bele egy 2tb-os és arra mennek a kész plotok.

    A kész teli plotos farmvincsiknek akarok építeni egy csak farmer gépet ami semmi más nem csinál csak farmol (mert plotoláshoz gyenge lenne), na ehhez elég akár milyen faék gép akár egy raspbery pi is. (van is egy zero-m de inkább valami core2-es fapad asztali gép lesz)

    Te 5x8Tb-al indíthatsz 5db plotot maximum lassulás nélkül. Bár mint írtam én farmvincsin nem plotolnék csak farmolnék. Meg esélyes hogy a 8tb-os SMR vincsi lesz és az brutálisan szar írási sebességet ad.
    1db 8tb-os árából valószínű kijönne sok kicsi és akkor több plotot indíthatsz egyszerre. Nyilván annyi sata port is kell (meg tápkábel).

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák