Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • denagyantal

    újonc

    Sziasztok!

    Egy hosszabb kérdéshez kérnék tanácsot/tapasztalatot aktívan dolgozó szoftverfejlesztőktöl.

    Nemrég végeztem az egyetemen Szerkezetépítőmérnök MSc (BME)-n és szeretnék váltani szoftverfejlesztés irányba.

    A mesteren szerkezetinformatika szakirányon voltam. Ez annyit tesz, hogy baromi sok matek volt, illetve nagyon sok speciális szoftvert használtunk jellemzően mérnöki problémák modellezésére, továbbá 1 külföldi kintlét is van benne.

    Jelenleg elkezdtem az EDX-n pár egyetemi, alapozó computer science kuruzst, illetve masszívan ráállítam a Java, Phyton és C kombóra.

    Ami eddig összegyűlt progamozáshoz köthető tapasztalat:
    -Matlabos Phyton, illetve numerikus modellek építése szintén phytonnal.
    -Az előző munkahelyemen egy nagy projekten különböző tervezési feladatokat "automatizáltam" VBA-ban

    Szépen lassan szeretném ezt a portfóliót bővítene Java-ban írt dolgokkal is, ahogy haladok előre.

    Szerintek egy interjún mennyi esélyem van megpályázni junior pozikat? illetve mennyire leszek hátrányban más, "szakmában" végzettekkel szemben?

    Esetleg van bárkinek bármi tapasztalata az ilyne típusú váltással?

    Előre is köszi a válaszokat :)

  • denagyantal

    újonc

    Sziasztok!

    Van valakinek "általános" tapasztalata Morgan és MSCI-vel kapcsolatban? (előrelépésI lehetőségek, kapcsolat az anyacéggel, mennyire van ssc szaga...stb) Kb hasonló pozi, fizu, kezdőként melyik éri meg jobban?

    A Glassdoor ...stb véleményeken túlvagyok már.

    [ Szerkesztve ]

  • denagyantal

    újonc

    válasz Citroware #11061 üzenetére

    Szia!

    Személyes tapasztalatot tudok megosztani:

    Ugyanott vagy, ahol én kb 5-8hónapja. Most kezdtem el fejlesztőként dolgozni, MSc szerkezetépítő diplomával 2 év munkatapasztalattal. (matek, fizika, matlab és simulation engineer tapasztalat sok modellezéssel).

    Ha komolyan gondolod a tanulást, én ezt javaslom: https://github.com/ossu/computer-science . Ez egy elég jó egyetemi szintű tanterv, nyílván MSc után már tudsz szűrni mi fontos és mi nem. Csináld végig a CS50 alapozó tárgyat és ha tényleg tetszik a dolog, akkor válasz egy irányt és arra feküdj rá.

    Ami nekem bejött: networking karrierbörzéken, egy jó linkedin profil! és githubra valami demo projekt feltöltése. Ha behívtak személyes interjúra onnantól könnyebb a dolog, ha látják a lelkesedést és ,hogy értelmes vagy.

    Általában minden junior pozira kérni fognak próbafeladatot vagy valami időre kodolós tesztet. Hackerrank..stb-n be tudod gyakroloni, de ha tanulsz mellé algoritmusokat is, akkor easy.

    Nyílván változó, de gyakornoki pozikra elég könnyű bekerülni, kvázi, ha még "rendesen" kódolni sem tudsz, de lelkes vagy és látják,hogy mérnök vagy, ami feltételezi, hogy képes vagy tanulni gyorsan és problémát megoldani.

    Pénzügyi nagy cégek (Morgan, MSci, Citi..). Kb bármilyen "STEM" területről jövőt felvesznek, ha átmész az interjúkon (valszám, logikai tesztek, algoritmusok, fejtörők).

    Esetleg, ha találsz valami határterületet, ahol egyszerre kell a gépészmérnöki tudás és a kódolás, kifejezetten előnnyel indulsz.

    Fizuban szerintem simán tudsz többet kérni mint egy gyorstalpalóról kijött ember, főleg, ha még kell bármilyen egyébb mérnöki skill is a munkához.

    A környezetben ilyen bruttó 450 - 550 között láttam hasonló embereket, akik nem szoftvermérnöki diplomával jöttek , hanem random mérnöki MSc-vel. Utána már csak rajtad múlik, hogy mennyit tanulsz(nem feltétlen munkaidőben) és fejlődsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák