Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz syl5 #3020 üzenetére

    szerintem kicsit túlizgulod a dolgot. nem ezen fog múlni az üdvösséged az új munkahelyen. nem te lennél az első ilyen kolléga, és biztosan nem is az utolsó.
    a 2013as évre vonatkozó adóbevallásodat sajnos neked kell csinálnod, mert az új munkahelyednek semmi köze hozzá, mennyit kerestél az előző naptári évben, a régi munkahelyeden pedig már nem leszel munkaviszonyban, amikor ezt le kell majd adni, vagy nyilatkozni kell róla. de készülj rá fel, hogy valószínűleg a 2014est is magadnak kell majd összeütnöd, mivel a 2013as naptári évben mind a régi, mind az új munkahelyeden volt munkaviszonyod, emiatt a törvény nem kötelezi rá őket, hogy elkészítsék az adóbevallásodat.

    hétfőre ígérték, ha hétfőn megkapod, akkor minden rendben.
    ha hétfőn mégis hiányzik valami, akkor én a helyedben kipostáztatnám. nyugodj meg, egy postai alkalmazottat sem érdekli különösebben, hogy mennyi járulékot fizetett utánad a te munkahelyed. a régi munkahelyednek sem érdeke, hogy nagyon mismásoljanak ezzel, és benned esetleg felmerüljön, hogy feketén foglalkoztattak, és nem fizettek utánad járulékot. senki nem akar a nyakára nav-ellenőrzést kapni.
    ha nem kapod meg a hétfői naptól számított 8 mnkanapon bellül, akkor kell nekik írni szépen egy felszólító levelet, hogy pótolják az elmaradást, különben 5 nap után munkaügyi bírósághoz fogsz fordulni az ügyben. ezzel egyidőben menj be az új munkahelyeden is a pénzügyre, és mondd el nekik a helyzetet, és kérdezd meg, hogy ez esetben mi a teendő. milyen igazolásokra van szükségük, és ha a volt munkahelyed azokat nem hajlandó kiadni, milyen hatósággal lehet erre őket rávenni. pl. munkaügyi felügyeletet kérni, hogy ellenőrzés keretében a tb-kiskönyvedet, nyugdíj és adóigazolásodat állítsa elő. de nem hinném, hogy idáig fajulna a helyzet.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • bambano

    titán

    válasz syl5 #3020 üzenetére

    és ha bemész a régi munkahelyedre és felrúgod őket az égbe, az új munkahelyeden a hr-es ezt hogy fogja értékelni, ha megtudja?

    arra fog gondolni, hogyha bármi problémája lesz veled az új munkahelyeden, akkor ott is rögtön munkahelyi bírósággal fogsz nyitni vagy arra, hogy lehet veled kooperálni?

    az új melóhelyeden a hr-es a régi melóhelyed hr-esével fog szimpatizálni, mert egyívásúak. ő is érteni fogja, hogy az év végi zárás az mindig zűrös, és szolidáris lesz.

    szerintem ez pont nem az a pillanat, amikor nyomást kell gyakorolnod a régi melóhelyedre.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • FLx

    addikt

    válasz syl5 #3020 üzenetére

    Nem kell ezen ennyit görcsölni, én hétfőn kezdtem egy új helyen aztán keresték rajtam a kilépő papírjaimat, ami nem is volt sose, mert magánban nyomtam az ipart évek óta. A TB könyvem meg satöbbi se tudom merre van, mondtam, hogy majd jövő hétre talán sikerül valami előszedni. :D

Új hozzászólás Aktív témák