Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz Miuka92 #2639 üzenetére

    Bár nem látom annyira sötéten a helyzetet, mint a kolléga, de azért sok mindenben igaza van. Egy BME-s diploma elég jó beugró a legtöbb junior pozícióba. A lényeg, hogy mellette mindenképp csinálj saját projekteket is / menj el gyakornoknak. Személy szerint a webfejlesztést, és az egységsugarú rendszergazda melót nem ajánlom, mert ott éhen halsz. A szakirányod ERP irányba orientál, amiben van lé sz@rásig. Nyelvtudás mindenképp kell.

  • FLx

    addikt

    válasz Miuka92 #2639 üzenetére

    Tényleg nem szivatni akarunk, de ha már ott vagy mondjuk x éve egy műszaki főiskolán, egyetemen, akkor muszáj tudnod, hogy mi érdekel. Gondolom nem azért kerültél oda, mert ez volt közel. A jelenlegi piacon, amikor millióan jönnek ki évente az egyetemekről a tiédhez hasonló papírral, mert a kormányunk szerint ez megoldás a képzett szakemberek hiányára, bizony édeskevés a papír.

    A megoldás a problémádra és sok más hozzád hasonló leendő szakember problémájára is, hogy bizony dönteni kell, jól, vagy rosszul az most még mindegy, de dönteni kell. Ha nem döntitek el már most, hogy merre tovább, akkor csak egy lesztek a sok közül, és az nem kell a cégeknek, például nekünk sem. Azért kb. lehet tudni, hogy az adott specializáción mivel kell majd foglalkoznod, legalább technológia szintjén. De biztosan van pár ismerősöd, aki szívesen elmondja neked, hogy mit nyomkod mondjuk egy webfejlesztő egész nap, de akár itt a topikban is elmondjuk, ha konkrétan kérdezel.

    Én anno úgy kezdtem, hogy jelentkeztem suli mellett dolgozni mint adatbázis admin, mert az SQL viccesnek tűnt. Előtte mondjuk .net-ben írogattam szoftvereket, de az nem jött be annyira. Aztán SQL mellett elkezdtem Windows szervereket nyomkodni, aztán végül ott kötöttem ki, hogy rendszermérnök lettem. Mondjuk ha jobban meggondolom, volt egy év, amikor Cisco cuccokkal játszottam, mert szép nagy dobozok voltak. :D

    Szóval a lényeg, hogy valamelyiket kezd el, aztán ha nem fekszik neked, akkor még lehet váltani.

Új hozzászólás Aktív témák