Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz doc #1679 üzenetére

    az egyéb juttatások megítélése többféle lehet:
    - kapsz céges mobilt, ami lehet jó, ha használhatod privátra is, meg lehet rossz, mert mindig elérhetnek és folyamatosan dolgoztathatnak
    - ugyanez a notebookra

    én ezeket nem szeretem, mert ezek a póráz, a nagyobb munkaterhelés eszközei. notebooknak akkor van értelme, ha gyakran haza akarod hordani a melót, de ennek más hátulütői vannak. az én elképzelésem az, hogy van bent egy rendes céges desktop gép, azon dolgozom és ha kiléptem az ajtón, akkor nem dolgozom.

    egyes pesti cégeknél kezd terjedni az, hogy heti egy nap otthoni munka, amit ők úgy képzelnek el, hogy olyan munkát végzel azon a napon, amihez nem kell bent lenni. tipikusan dokumentálod a programot. ezt is mindenki döntse el, hogy szereti-e vagy sem.

    ezen továbbmenve, egyéni megítélése lehet a távmunkának, van, aki szereti és tudja csinálni, van, aki nem. én szeretem.

    dolgoztam már olyan pesti cégnél is, ahol a programozóknak is ügyeletet kellett vállalnia az üzemeltetésben, erre nem árt rákérdezni. szerintem ez egy rossz módszer, de csinálják.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák