Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Jorus #11756 üzenetére

    Az a baja, ami nekem. ÖREG!
    A cégek HR-es huszonéves műszempillás, feltöltött ajkú csajainak ő már nagymama korú.
    Én csak 45 fele járok, vezettem műszakokat éttermekben, multiplex mozikban, egyik helyen sem volt raktáros vagy főpénztáros, valahol munkaügyes sem, tehát mindenhez is kellett érteni, meg kasszáztam is ugyanott,meg call center is ugyanott, meg én felvételiztettem több ezer diákot úgy 20 év alatt, betanításuk, beosztásuk, erre már sehova sem kellek, hiába dolgoztam mondjuk azelőtt pont olyan helyen, ma már a huszonéves testnevelési főiskolás csajnak én nem kellek az étterembe. Akkor sem, ha konkrétan az egész pláza üzemeltető vezetését ismerem, ha bármi gond lenne, gyorsan menne az intézkedés.
    Bizonyos kor felett a HR-esknek, huszonéves vezetőknek TE NEM LÉTEZEL. Le van tojva a tudásod. Le van tojva, hogy te nem betegeskedsz, hogy neked nincs buliszombat, ami után másnaposan mész be dolgozni, ha egyáltalán bemész, vagy hogy soha sem késel, vagy hogy te soha nem károsítottál meg senkit, vagy tudod mi az a kemény munka és nem csak hallomásból. Ellenben jó pár ifjú titánnal...

    Nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy a cégeket a HR-es teszik tönkre. Na meg ha a tulaj úgy gondolja, neki bagóért kell egész nap dolgozó munkaerő.
    Voltam egy traktorokat és kiegészítőket áruló helyen értékesítőnek jelentkezni, a HR-es facebook/insta csaj szinte azt sem tudta mit kérdezzen, vagy mit mondjon, de legalább jól nézett ki. Mondom a kollégának merre jártam, ő már a nyáron volt ott jelentkezni, nettó 160-at akartak neki adni a napi 10 órára, meg 2 szombaton 4 óra. Én meg mondtam bruttó 370-et, ha már ott kell élni, erre nagyon húzta a száját.
    Ismerős Győrből, meg erre azt mondta, ismerőse traktoros üzletben a bruttómat kereste nettóban.

    Szóval én is állást keresek, napi 2 önéletrajz kimegy... de lehet ha az utcán dobálnám szét, többet érne.

  • FLx

    addikt

    válasz Jorus #11756 üzenetére

    Nehez kerdes, latni kellene milyen eletrajzot kuldott be. De sajat tapasztalatbol azt mondom, ha az embernek tele van az eletrajza kulsos tanacsadoi melokkal, utana nem nagyon fogjak behivni FTE pozikra meg interjuzni sem. A legtobb foallasu pozira mas mentalitasu embert keresnek es amugy is sejtik a sok kulsos project alapjan, hogy nem fogjak olcson meguszni, ha esetleg felvennenek. Szoval inkabb nem is hivnak be. Aztan meg a felsovezetoi pozik ajanlas/ismerosok alapjan mennek el, csak azert teszik maximum ki publikusan, mert a ceges szabalyzat miatt muszaj. Es akkor meg ott lehet az a faktor is, hogy egy atlag felsovezetoi bohocnak siman tulkepzett valoszinuleg. A neme meg nyilvan nem nagy elony sajnos. :(

  • Tufa_

    aktív tag

    válasz Jorus #11756 üzenetére

    Lehet hogy a tudasa tul eros bizonyos helyekre vagy szimplan sokat ugral...
    En pl amikor a poziciomra kerestem most aki atveszi majd, eleve szurtem azokat akik jelentosebben nagyobb cegtol jonnenek mert ugyis tudom hogy megunja, 1 ev utan megint lehet uj embert keresni.. Szinten penzugyi vezeto/kontroller.
    A masik hogy sokszor sokan el sem olvassak mennyi fizetest kinaltunk (tisztan kint volt a hirdetesben, a focimben es a leirasban is), majd az egy oras interju utan az illeto mondott egy kb 40-50%al magasabb fizetest mint ami ki volt rakva, az alapbol sem alacsony fizetesre. Es persze o volt felhaborodva hogy minek pazaroltuk az idejet.

    Szerintem az 1-2 evente valtas elmegy kb 35 eves korig, utana mar tobbet kell tolteni egy helyen. Az meg hogy a korat valaki feltunteti vagy sem, szerintetek mennyi ido kikovetkeztetni CV alapjan amikor az esetek 99%ban ott van hogy mikor vegzett kozep es foiskolat, elso munkahely, etc...

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Jorus #11756 üzenetére

    Egyrészt keresnie kellene olyan kisebb de profi fejvadász céget, ahol nem csak egy CV az adatbázisban, hanem van egy előzetes interjú, ahol felmérik a képességeit (nem tudom pénzügyi szektorban van-e ilyen)
    Másrészt testre kellene kicsit szabnia és meghúznia a CV-jét, + ahogy a többiek írták, kort, születési adatokat (ha van lakcímet) törölni belőle.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák