Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dellfanboy

    senior tag

    válasz Flowtation #11100 üzenetére

    koztes ido: sabbatical leave.

    eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Flowtation #11100 üzenetére

    A megcélzott pozíciótól függ. Ha pl. vmien szintű IT vezetői vagy IT projektmenedzsment pozícióról van szó, akkor a nem IT területen szerzett vezetői és projektmenedzsment tapasztalat is releváns lehet. Ha teljesen mással foglalkoztál, azt nem feltétlen szokták beleírni, ha a munkaadót érdekli, rá fog kérdezni az interjún.

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • djgeg

    őstag

    válasz Flowtation #11100 üzenetére

    A Szakmai önéletrajz sokkal hosszabb és részletesebb (ezáltal általában átláthatatlanabb és néha vagy túl száraz, tehát normálisan kell szanálni és szerkeszteni)... Vagyis ezt szokták elvárni már ha kérik. Nekem pl pont, hogy egy min. 5 oldalas szakmai önéletrajzom van és ha kéne ebből szemezgetek. Normálisan leírva az
    --eddigi cégek ahol dolgoztál időben vissza (de akár már itt is lehetsz részletesebb pár mondat, különböző sapkák/alpozik, felelősségek ha voltak), Ha van kihagyás és nagy (évek) akkor én inkább leírnám, bár attól is függ, hogy mennyi idős vagy. Ha idősebb akkor nem ritkán láttam 1-2 év kihagyást. Pihi v gyerekek bármi. Nem nagyon kell meg indokolni. Ha éppen 5 éve dolgozol és ebből maradt ki 1-2 év az már szembetűnőbb.
    --szakmai skillek akár csoportosítva kifejtve pár mondatban (amiben nagyon jó vagy az külön vagy jobbal leírva a skillek szintjei) és,
    --én még a végére berakok egy projektes részt is. Nagyobb projektek amiknek az épp a projekten betöltött szereped 5-6 darab normálisan megszerkesztve 1 oldalon (vagy ha nagyon sok reális sapkában eltöltött projekted volt akkor ömlesztve kevesebb infóval és max 1-2 kiemelni.)
    --Képzések szépen kifejtve ha van értelme. (+akár certek ha van, bár ezt annyira nem kell kifejteni, de pl nekem van pár régi certem is ami már lejárt de mégis benne van és nem újítottam pl régi Windows-os ak. Amik ettől még relevánsak mert abból indultam még régen)
    --Illetve ami még nekem fontos, egy összefoglaló és inkább az elejére mint bevezető (bár ez nem feltétel).
    Ez lehet, hogy az én faszságom csak, de egy jó 3-5 mondatos összefoglaló rólad és a szakmai utadról (ami utána részletesen kifejtve ott van) sokat dob amúgy is és az átláthatóságon. (Elevator Pitch elven)
    +nyelvek iskolák stb... a végére

    Amúgy már egy ideje (és amúgy mostanában vállalkozóként végkép) ezt használom általánosságban és azért az évek alatt jól átláthatóra össze lett szerkesztve és szanálva, tehát nem veri ki a biztosítékot ha ne adj isten egy HR es Mancikához esik be, bár ő nem sokat fog akár érteni belőle. Slusszpoén, hogy mindig mindenhol rákérdezek, hogy milyen volt az önéletrajz átláthatóság és fogyaszthatóság szempontjából, és mindig pozitív a visszajelzés. Nem az önéletrajz hossza a lényeg. Lehet hosszú főleg, egy tapasztaltabb egyénnél. Csak legyen könnyen átlátható és jól összeszedett.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák