Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz mzso #62216 üzenetére

    Az első pont a regisztrációra mutató egy mondatos link azután meg ott címe a 2. pontnak.
    2004 óta Magyarország az Európai Unió tagországa. Aki nincs tisztában azzal hogy ezért az országaink közt nincs azóta vámolás a postai forgalomban, úgy hogy a Posta is harmadik országokat emleget vámolás témában és ahhoz kér szolgáltatási díjat, azoknak én nem igazán szándékozom bővebben magyarázni, van egy elvárható minimum.
    Úgy gondoltam hogy ezzel szerintem egyértelmű a dolog, leírtam hogy mikor kér díjat, nem logikus ha nem az van akkor nincs díj.:
    Lényeges szempont hogy a Magyar Posta a hozzájuk EU-n kívülről érkező küldemények esetén vámolási tevékenységet végez (adminisztrációs kötelezettsége van) és ezért díjat kér.

    De ettől függetlenül vannak extrém esetek, pl. amikor a Litvániából érkező csomagomat vagy Amszterdamból küldött csomagot mert egy ottani boltnak kínai nevű volt a tulajdonosa és ő volt a feladó, meg akarták vámolni. Ennél azóta is dicsérem a Google street kitalálóját mert el tudtam küldeni az üzlet címét is láthatóan tartalmazó portál képet a Postának.
    És az is hogy a holland posta az ő nyomkövetési azonosítójuk esetén néha az eredeti származási országot (Kína) adja meg és akkor bizony csak vámolnak, mert a hollandok nem teszik meg.
    Minden eshetőséget lehetetlen beírni.
    De átgondolom hogy legyen-e részletesebb.

Új hozzászólás Aktív témák