Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz V/ #54030 üzenetére

    Akkor értelmezhetem úgy hogy vevő fizeti az áfát?
    Persze, ahogy egy bolti kifli, papírzsepi, és egy lcd tv után is a vevő (végfelhasznló) fizeti az áfát. A világ nagy részén ez így működik, az us pl tök más, ott sales tax van..
    Én nem írtam sehol dupla áfáról, ez viszont rendesen félrevihette a gondolatot.

    Az 54006-ban írta a kolléga ezt az áfa kavarást, hogy ha az eladó kifizette az áfát, akkor már nincs áfa, ez marhaság, és a valósághoz nincs köze. Az áfát egy országon belüli vásárláskor végig fizeti mindenki a láncolatban, a vteli ár és az eladási ár közötti marzsra is rájön az áfa, de a végfelhasználónál marad az államnak igazán haszna, mert ő lesz az, aki a legtöbbet fizeti, és nem lesz áfa levonási joga, viszont ő az eladónak fizet, aki a bevételi oldal szerinti áfát visszaigényelheti, és csak a különbséget kell fizetnie.
    Tehát az állam így is meg úgy is megkapja az áfát, csak minden szereplőtől kicsiben, a saját haszna (vételi ár- eladási át különbözete) közötti külüönbség után járó áfát.
    Amikor egy terméket beszerzünk, azt uniós beszerzésből nettó áron tudjuk megtenni, és máásik országban lévő uniós adószámos céges ügyfélnek szintén el tudjuk adni nettó áron, de ez megint csak egy közbülső értékesítés, a lényeg ott lesz, amikor a legtolsó magánember, vagy áfa- visszaigénylésre nem jogosult cég megvásárolja a terméket, ebben az esetben mindegy, hogy másik unós ország-e vagy sem, a vevő országa szerinti áfát kell felszámolni, a másik eset meg sima ügy, ha a vevő és az eladó is ugyanabban az országban van, mert akkor csak egy egyszerű szmla készül kettejük között, mint fentebb írt bolti kifi vásárlás. .

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák