Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TMhun

    tag

    válasz V/ #30384 üzenetére

    Sziasztok!

    Eddig durván 30 rendelésem teljesült az Alin, gond nélkül. Most 4 cucc nem igazán akar megérkezni, 60 napon túl vagyok, vásárlóvédelemet kibővíttettem. Ha nem érkeznek meg ennek lejártáig, akkor kénytelen vagyok refund-ot indítani.
    A kérdésem csak az, hogy ezt vajon hogyan fogja díjazni az Ali?
    Van valami refund policy, hogy mennyi lehet a max.?

  • fairi

    addikt

    válasz V/ #30384 üzenetére

    "MONEY BACK GUARANTEE We promise your money back if the item you received is not as described, or if your item is not delivered within the Buyer Protection period. You can get the refund in 15 days after the claim process finishes."
    Elég világosan irják, ha nem érkezik meg akkor garantálják (pontosaban igérik) a pénz visszaadását. Kb ez egy valamiféle garancia.

    "akkor a vevőnek is teljesíteni kell az ő részét. Hiszen van egy adás-vételi szerződés."
    Ha megvettem, nem jött semmi, vita indult, lezárult (Seller accepted buyer's proposal), pénz visszakerült (Dispute Finished, You and the seller came to an agreement. Your refund has been transferred.) Kb világos adás-vételi szerződésnek vége.
    Persze ha vita közepén jön a termék akkor azonnal zárni kell, és jelezni termék itt van.

    Utána ha hirtelen 75.++ nap becsúszik akkor meglepi ajándék a postától. Igazából nincs egyértelmű protokollja az Alinak ilyenkor mi van. Máskor kereskedő küldje megbízhatóbb logisztikai céggel. Sokszor még 8 dolláros csomagot is yanwennel (economic air mail) küldik. vagy normális raktárral kössön szerződést, egyik csomagomat raktár elfelejtette feladni, jó hogy irtam 9. napon hogy nem mozdul semmi. Raktár elfelejtkezett a rendelésről, vagy mi a rák.

    "A második módszert kellene inkább erősíteni."
    legjobb ilyen vita helyett +30 napot kérni. Ha 90 napon belül nem jön akkor szinte 100% elveszett, ellopták.
    becsületesség kb addig van értelme, hogyha megkapod határidőn belül vagy vita közben feltétlenül jelezd. Ebben a szituációban a lopás ténye egyértelmű, átvered az eladók, szerződést szegsz..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák