Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.attis

    őstag

    válasz bringasisti #12651 üzenetére

    Led szalag van, hideg fehér erős és piros meg kék gyengébbek. Jó nem panaszkodom, nem olyan vészes az algásodás.
    De én most nem is arra gondoltam, hogy színhőmérséklet, meg fényerősség, meg ilyesmi, hanem úgy unblock azt szajkózza mindenki, hogy napfényt ne! ablakba ne!
    Erre tessék. Van egy szaros kis aquael szűrő, az is majdnem minimumra véve, meg fűtés, oszt jóccakát. A bacopa mindjárt kimászik az akváriumból, nagy élénkzöld levelei vannak, a víz kristálytiszta, alga nincs, néhány hólyagcsiga van, azok tán még szaporodnak is. Szemben a (kicsihez képest) profi akváriummal, amiben még a csigák sem szaporodnak, a bacopa sokkal lassabban nő, az átokhínár egyáltalán nem nő, a vallisneria még úgy ahogy...
    Egyedüli pozitívum a két akvárium alkatrészei között, illetve a jellemzői között a fény. A napfény. A nagyot folyamatosan figyelem, mérem, vigyázok rá, erre sehol nincs a kicsihez képest. A kicsiben mondjuk sűrűbben cserélek vizet, de arányaiban sokkal kevesebbet is.
    Azért a természetet csak nem lehet kicselezni, tudja, hogy mi kell neki! És a napfény ezek szerint kell!

    Meghagyom hosszú távon, úgyis van két nőstény guppim, legalább nem leszek gondba fialáskor. Kíváncsi vagyok mi lesz vele.

    Ja, még egy dolog. A kicsiben nincs aljzat, a bacopa lebeg a víz tetején. Most az jutott eszembe, hogy az átokhínárt is átteszem bele egy kis hálós szerkezetű műanyag virágtartóba némi aljzat kaviccsal. Hátha erőre kap!

Új hozzászólás Aktív témák