Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz And #4587 üzenetére

    Ni-MH és Ni-Cd akkuk kapocsfeszültsége 0,8-0,9 V alá esve hirtelen letörést mutat, mert ezen a ponton gyakorlatilag elfogy belőle az energia. Ezalatt már használhatatlan, értékelhető áramot nem ad le, sőt károsodhat is, így nem is igazán értem, mire gondoltál.

    DC-DC átalakító, bár létezik igen alacsony feszültségre is, de azok teljesítményben nem nagyon jeleskednek. Nagyobb áramú, komolyabb cuccok viszont néhány tized V-ról nem igazán mennek, ha jól sejtem. Arról nem beszélve, hogy alacsony feszültségen már túl nagy áram lenne szükséges ugyanakkora teljesítmény biztosításához.

    Ha feltételezzük, hogy 0,4 V-ról esetleg még működne egy FET-es konverter, és példának vegyünk 1 A terhelést a kimenő oldalon:

    2,4 V x 1 A = 2,4 W
    0,4 V x 6 A = 2,4 W

    Akkor a bemenő oldalon az akkut minimum 6 amperrel megszívná. Ennyi áram pedig véletlenül sincs egy merülő akkunál, és még nem is számoltam a DC/DC átalakítás veszteségével, ami további növelő tényező.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • pitman

    őstag

    válasz And #4587 üzenetére

    A li-ion akkuk megoldást jelenthetnek, csak drágák, főleg, ha több garnitúra is kell belőle a gép fogyasztása miatt (ez erősen felhasználás függő lehet) (És akkor még nem is beszéltünk a chippes akkukról, amikor a gép be is azonosítja az akkut, nehogy utángyártottat vegyél...). A ni-mh akkuk pedig, ahogy már közben válaszoltak is, minél jobban merülnek, annál kevésbé bírnak nagy teljesítményt leadni.

Új hozzászólás Aktív témák