Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #204 üzenetére

    én Pro1-et használom annak alapján

    1, tedd fel őket egy másik sávra, és ott mozgasd a helyére :)
    2, vágás. ''C'' - ahol katt ot vágja el. Ami nem kell azt kitörlöd. vagy M - behúzod a széléig amíg jó
    3, nem tudom, de próbáld meg úgy orvosolni h behúzod a klipre, rákatt, Windows/effect controls - és ott finomíthatod
    4, passz
    5,
    az előnézet alatt:
    2-3 margókat nézed meg velük, ezeket magadnak állítod be, De az egész le lesz renderelve, inkább csak jelzésértékűek. 4-5 lift és extract, mozgatásban segítenek elvileg én még nem használtam őket, majd alkalmasint megnézem a könyvet. 6-passz pro1ben nincs

    a sequence mellett: - miért nem számoztad folyamatosan? :F
    1 - ''M'' - mozgatás, klippre rákatt és nyomva tart - megfogod az aktuális klippet és mindent, ami az adott sávban mögötte van. Ha a shift-tel együtt használod akkor minden mögötte lévőt, az összes többi sávban is - sok alapú klipvágásnál, ha valamit be kell szúrni a közepére
    2, ''B'' - megfogsz vele egy klipnek valamelyik végét és ki/behúzod, ameddig kell - akárcsak a sima szerkesztő eszközzel (''V'') - de itt rögtön ráhúzza a mögötte lévő klipet, mintha egy ripple delete-etnyomnál egyből - ha sorrend már megvan, de a ritmust még igazítod
    3, ''N'' - folyamatos szerkesztés, ha egy magányos klipped van, akkor mint a V, ha kettő egymás mellett áll (egy sávban!), akkor ahogy húzod be az első végét (vagyis fejezed be korábban) az egyiket, úgy húzza ki (vagyis kezdi korábban) a másodikat - folyamatnál jó, ha már egybe raktad és folyamatos, de a vágás helyében még nem vagy biztos
    4, ''X'' - időarány, az első és az utolsó frame változatlan, de a klip hosszát változtatod, vagyis gyorsítod/lassítod. Pl ha van egy adott méretű helyed, és oda egy adott vmit akarsz betenni
    5, ''C'' - a vágóeszköz
    6, ''Y'' - csúsztató - a klip hossza és az időaránya változatlan marad, de az elejét (és ezzel a végét:) ) csúsztatod. Ha van előtte/mögötte klip, az előnézeti monitoron 4 képet látsz: Bal felül az előző klip utolsó kockáját, jobb felül a következő klip első kockáját bal alul (nagyobban) az aktuális klip első jobb alul az utolsó kockáját. Folymatvágásnál jó, ha precíz akarsz lenni. Hátránya a 4 kép - csak akkor veszed hasznád ha az előnézeti kép elég nagy ahhoz h lásd az összeset.
    7, ''U'' - ő egy kicsit bonyi. Adott 3 klip egymás mellett. A középsőt fogod és elmozdítod jobbra (vagy balra) a bal oldalit felülíra az adott távon, , a jobb oldali azonnal annyival megnyújtja h folymatos legyen. Ha jobbra húzod kicsit olyan mint egy ráhúzás+ripple delete, ha balra akkor ráhúzás + kihúzás''V''-vel. Nemigen sok értelmét látom... :F
    8,''P'' - toll - hogy miért így hívják? :F szépen lehet vele állítani a videosávok ''opacity'' és a hangsávok hangerő görbéjét a kulcspontok nélkül.

    a hatos kérdést hol hagytuk? :DDD

    7, File - Export - Adobe Media Encoder
    8, nem látjuk a felső video sávokat szvsz a video3ból lóg be vmi, a hangsávok alapján legalábbis ott van a disznóság. Kurzornyilakkal tudsz kockánként menni, bal alul a zoomcsúszka, nézzr alaposan, a felirat legyen legfelül... Ha nem megy adj egy olyan képet, ahol minden látszik.


    ssolitude - fogalmam sincs... :(


    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #209 üzenetére

    A hibaüzenetre nem tudok soakat mondani alapinfó nélkül. Két lehetőség van, vagy nagyon különbözőek a bemeneti hangformátumok vagy nagyon elállítottad a kimenetit. Azt nézd meg, h a forrás és cél hangformátumok milyenek, van-e esetleg összemixelés vhol nagyon különböző hangformátumoknak?
    1, A Pro1-ben van simán mpeg2-DVD. Esteleg ha adsz egy snapshotot többet tudok mondnai, passz h hova dughatták. Még talán annyi, h ha NTSC a beállított szabvány, akkor annak a DVD-mpeg2-je ugyebár 720*480@29,99fps - ezt még nézd meg h át van állítva PAL-ra, ami neked kell.
    2, lehet h le van tiltva. Nekem egy legális Pro1-em van, de pl a DVDencoding-ot itt is aktiválni kellett (csak egy katt volt, meg némi NETforgalom)
    Ha render nagyon nem megy, akkor File/Export/movie - kidobja aviba azzal már bármilyen freeware konverterrel átdobod DVD-vé

    gombok
    1, - automatikusan berakja őket egy Sequence-be, még a videóátmenteket is megcsinála. Akkor hasznos, ha van egy hosszabb, több blokkbólből álló film, azokat külön-külön lerenderelted, és a végső verzióba akarod őket összehozni.
    2, - keresés még sose volt rá szükségem, mert nagyon használom a 3-ast... akkor kellhet ha sokbillió szaros file-t beszórtál rendszertelenül a project-ablakba az elnevezések kaotikusak, és vmit meg kell találni.
    3, - mappa létrehozása - a Projecten belül is létre tudsz hozni egy könyvtrástruktúrát, ez nagyban segíti azt h a 2-es gombot ne kelljen használni, vagyis h könnyen megtalálj bármilyen importált cuccost. Mondjuk, amikor 150 videofile forrással és 400-500 hanggal dolgozol egyszerre + 200 felirat és 200 kép - na akkor kell.
    4, egy új elem a projectablakban. Ez lehet a Pro1-ben
    a, sequence - a timeline bal felső sarkában látsz olyat h sequence01, na ebből lehet több is, így pl több jeleneted lehet egy fileban, vagy ha egy komplett projectet importálsz akkor pl az 1-es kérdésnél adott példában nem kell külön lerenderelni őket, csak a sequence-üket egyenként kinyitni a timeline-ban és egy új seq.-be másolni.
    b, offline file - megadsz egy filet, berakod h itt lesz, de a file még nincs meg- egy kép vagy 3D render pl, így nem hagyod ki...
    c, title - felirat F9 gomb
    d, bars & tone - sípolás és tsa, sokmindent be lehet állítani meg könyvárat hozzá remdelni vhogy sok értelme nincs
    e, black video - ua
    f, color matte - alapszínt adsz meg ha egy videoklip kisebb mint az alapértelmezett felbontás és nem jó ha interpolálod, h ne fekete legyen a háttér. szvsz jobban jársz ha csinálsz erre egy szép alapot PSben
    g, universal counting leader - számláló


    5, ezzel lehet különböző ''útjelzőket'' letenni lejátszás köben is (oda ahol épp a kurzor van). Az időszámláló alatti sötétszürke sávra jobb billentyűvel kattintva tudsz ide-ode ugrálni. Ha a Snap aktív, akkor rá tudod hízni a végét/elejét és kész is a durva vágás.
    6, Pro1-ben nincs, nem ismerem.

    tippeket nincs kedvem adni, kérdezz :DDD . Tippekre ott a Premier könyv, nálam okosabbak írták. Ez egy eszetlenül összetett program, azt se tudnám hol kezdjem. Én is mindig más ''stílusban '' vágok, attól függ hogy videoklip, zenés montázs, film, előadás dokumentáció vagy bármi egyéb a feladat.
    esetleg annyi, hogy a Space-vel indítod/állítod a filmet. ha jól láttam a korábban linkelt bejátszsásod, ezt még nem találtad meg, bocs ha igen.

    Nem ismerem a 20-30ezer forintos progikat... :B Illetve nem tudom, melyik, mibe kerül. Amiért én használom:
    soksávos munkamenet
    nagyon jó hangkezelőfelület
    rengeteg alapból beépített átváltás
    elég szar minőségű alapból is lehet az effectekkel használhatót kihozni
    ami mégsincs benne, arra ott az Aftereffects, amivel full kompatibilis mivel mindkettő Adobe
    ue a PS-re
    RGB box
    megbízható, nem kér erős gépet a vágáshoz.
    Hálózati vágáshoz is bőven elég gyors.
    Megbízható a render, azt csinálja, amit én kérek tőle és nem szokott lefagyni.

    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #214 üzenetére

    bocs, most nemigen érek rá, pár nap türelem, addig próbálkozz... bocsi.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #216 üzenetére

    nem válaszolok mindenre mert rohanok... :B
    a vízszintes mozgást a feliratszerkesztőben állítod be, a bal felső sarokban ''Crawl''-ra állítsd és lőn, balról jobbra fog mozogni. ami a kezdő pozíciót illeti, jobb alul tudod beállítani a szövegdobozt, annak helyét és méretét. A végpozíció a szöveg végétől függ, ha nem akarod, h hirtelen lekapja, space-eld ki a végét is.
    Starwars: betűtípus, keríts egyet ami elve dőlt... Illetve vhogy tudod a szövegdobozt aránytalanul állítgatni még a szövegszerkesztő ablakban. Ha nagyon nem megy PSben megírod a szöveget átlátszó háttérrel. Esetleg Aftereffects
    Alul a style - mint Wordben a stílus. elmenthetsz egy betűtípus,méret,szín,árnyék stb kombinációt, és egy kattintással aktiválod, jobb bill-el alapértelmetetté teheted a menüben. Gondolom azért nincs több variációd alapból, mert demo versió.

    majd még jövök, csak gyűjtsd a kérdéseket. :)

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • VINIKOR

    senior tag

    válasz VINIKOR #219 üzenetére

    Star Wars felirat folyt.:
    Video Effect --> Perspective --> Basic 3D effektusnál a Tilt-el ez sikerült: [link] Már csak azt kellene megoldani, hogy a szövegdoboz teteje a végtelenbe nyúljon.

  • Dumb

    senior tag

    válasz VINIKOR #257 üzenetére

    Köszi a részletes választ. Egy kisebb gondom van ezzle kapcs., hogy nem jelenik meg effekt v. effekt controls gomb. Azt külön a window-menün belül elő kell hívnom. :F Sebaj. Múködik, majd próbálok vele javítani a filmen!

    Más. Melyik a legoptimálisabb MPEG2 kódolás? 1 Pass, 2 Pass, milyen bitrate? Én most kódoltam nemrég 1.5-tel, 2 pass, 5.1-es hanggal, (ami nem akar működni :F ), a minőség tényleg jó lett, csak 4-5 óra volt a kódolás 1 GB Rammal, és 2000 Mhz-es AMD Bartonnal. Örülnék, ha rövidebb lenne, mondjuk 10 perc :D Milyen proci kéne ahhoz? viccet félre téve, mondjuk 2 órával elégedettebb lennék...

    Köszi!

    "Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #284 üzenetére

    mit értesz az alatt, h a ''marker lejátszását?''
    Erre gondolsz?: A hangsáv neve mellett bal oldalt van a 4 kis négyzet. A jobb alsót állítsd be ''Show Clip Volume''-ra - megjelenik egy sárga vonal, ez jelképezi a hangerőt. Klikk a kérdéses hangklippre. Állítsd be a kurzort oda, ahonnan a hangosítást szeretnéd. Az Audiosáv neve allatt van egy nyílszerű meg egy rombuszalakú meg még egy, másik irányba mutató nyílszerű ikon egymás mellett. Katt a Rombuszra - letettél egy töréspontot. Vidd a kurzort oda, ahol az erősödés végét szeretéd. Megint katt a rombuszra. Ezt annyiszor, ahány hangerőváltást akarsz. Akár a Selection Tool-lal, akár a Pen-nel tudod őket tetszőlegesen mozgatni. Ha az elsőt teljesen lehúzod, a sárga vonal értelemszerűen ferde lesz, vagyis a hangerő fokozatosan erősödik majd Ha mindezt a markerrel akarod kombinálni, akkor a kurzort a markerhez állítsd be, mielőtt leteszed a töréspontot. A lényeg: SHOW CLIP VOLUME, KIJELÖLT HANG és A KURZOR AZ ADOTT KLIPPEN LEGYEN. :)

    Minek akarod a Pro-1et a Pro2 mellé? :F amúgy passz, sose próbáltam.

    TV adászavar: Projects/JobbKlikk/New Item/Bars and Tone - erre gondolsz?

    köszi a plugineket :R - majd ha lesz Pro2-m, felteszem, sajna arra most nincs keret. :( De ahogy nézem, működnek 7-essel is. :)

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #288 üzenetére

    értelek, de ez megintcsak nem Premier feladat. a menükészítőben lehet beállítani ilyesmit, ha be lehet állítani. :F
    sajnos ezek nálam se működnek, azt írja ki, h nincs bejegyzés a premier.dll-ben. :( Szerintem ennek vmi install kell.
    Ami a Premier 2-s plugineket illeti - én a 7.0-t (vagyis a Pro 1-t) használom, így a 2-es pluginekben nem tudok segíteni.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • olli

    tag

    válasz VINIKOR #291 üzenetére

    Nézd meg kiírás előtt pl. DVDSrinkkel, ha beolvassa, nagy általánosságban viszik az asztali lejátszók, vagy DVD-RW-t kel először írni.

    By cool !

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #291 üzenetére

    nem ismerem a Pro2-t, én Pro1-et használok és DVDLabot. Valószínűleg gond nélkül vinné.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • Interceptor

    addikt

    válasz VINIKOR #320 üzenetére

    Mindegy,azóta már megoldottam a dolgot,virtual dubba benyomtam az swf-ből készült képszekvenciát xvidbe tömörítettem, a hangot meg mp3-ba és lás csodát ugyanolyan szép lett mint amilyen az eredeti swf volt:)a mérete pedig összvissz 60 mb.A hangra raktam soundforgeval fade outot még elötte. :))

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz VINIKOR #424 üzenetére

    Sztem arra gondol -ami engem is nagyon érdekelne- (vagy Te is ezt mondtad?) hogy két video egymás mellett fusson (jobb oldalon pl az egyik kamera által felvett kép, a bal oldalon a másiké) így nagyon jól tudtam összehasonlítani két kamera (Sony h96-PanaGS280)minőségét...[link](120mb)

    [Szerkesztve]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

Új hozzászólás Aktív témák