Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz kuruc01 #26608 üzenetére

    Sajnos angol nélkül nem fogsz egyről a kettőre jutni. Én is elmúltam 44, de mindennap tanulok. Akár nyelvet, akár a szakmai tudásomat fejlesztem. Hogy mást ne mondjak, most, hogy főállású grafikus lettem, az InDesign-t csak most kezdtem el tanulgatni. Előtte nem volt rá szükség. Kezdő vagyok benne, és botladozom, de ezzel jár. A másik, a Premiere Pro kezelésében is járatlan vagyok, de muszáj vagyok ezen dolgozni, mert háromszor jobban kihasználja a gépem erőforrásait, mint a régi videovágóm. Hiába tudom azt már becsukott szemmel kezelni, a PP-ban még a legegyszerűbb alapművelethez is Guglizni kell. És ez nem menne, ha nem lenne a YouTube, és nem lenne az angol.

    Gyakorlatilag bármilyen kérdés merül fel, beütöm a YouTube-ba (angolul), és egy percen belül már tudom is a választ. Ahhoz viszont, hogy megérts egy videotutorialt, vagy a helyes kérdést fel tudd tenni, nem szükséges alapfoknál jobban tudni a nyelvet. Ezt onnan tudom, hogy néha elém kerül német vagy spanyol nyelvű videó is, és még az alapján is elboldogulok, annak ellenére, hogy csak köszönni tudok az adott nyelven.

    A kérdés feltevéséhez meg elég a Google fordító. Ha sok ilyen videót nézel, majd rájössz, hogy mindig ugyanazokat a szavakat és mondatokat használják benne: "Nyisd meg ezt..., jelöld ki ezt...adj hozzá egy maszkot... állítsd a színt feketére... keresd meg a menüben a..." stb. Ez az a passzív nyelvtudás, amit én practical english-nek hívok. Egy bizonyos konkrét gyakorlatra alkalmazott kevés szókincsből és kifejezésből álló nyelvnek. Ez olyan, mint amikor valaki elhelyezkedik külföldön, és a munkájához szükséges alapvető kifejezéseket és mondatokat nagyon hirtelen elsajátítja, és tud dolgozni, és tud utasításokat végrehajtani ezek alapján.

    Orosz, kínai, arab és egyéb egzotikus nyelven csak azért nem nézünk tutorialt, mert ott a menüpontokat se tudjuk elolvasni. De ha valaki angol felületet használ, akkor tökmindegy, mit magyaráz, mert az alapján, amit mutat, utána lehet csinálni.

    Szóval csak bátran.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Vesa

    veterán

    válasz kuruc01 #26608 üzenetére

    Létezik magyar PS, de mindig mondjuk, hogy az ellenségnek se! Azt a pár kifejezést meg lehet tanulni angolul, nem kell ahhoz perfect tudni a nyelvet. Ugyanakkor az oktatóanyagok zöme angol felülettel kerül bemutatásra, akár videón, akár írásban tehát elengedhetetlen, hogy ezt ismerd. A video azért is jó, mert ha nem is érted szó szerint amit szpíkelnek benne, de legalább látod, mi történik a gyakorlatban.

    A tudomány a valóság költészete!

  • ToBeY

    nagyúr

    válasz kuruc01 #26608 üzenetére

    youtube-on remek tutorial videok vannak (angolul).Magyaráz és közbe mutatja mit csinál,így simán lehet érteni a dolgot.Én amiket így ismerek és szerintem jók is phlearn,piximperfect.Persze ezen kívül még biztos van millió féle-fajta.

Új hozzászólás Aktív témák