Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CJ4567

    veterán

    válasz ldave #20541 üzenetére

    Én úgy vettem észre hogy leginkább CPU/RAM igényes, de a GPU is tud segíteni, SSD is sokat tud segíteni.

    [ Szerkesztve ]

    No Sana No Life

  • *Ropi*

    félisten

    válasz ldave #20541 üzenetére

    "...melyik az a legfontosabb hardver, amivel lehet gyorsítani a PS-t?"

    A legfontosabb hardver a fotós: nem kell ész nélkül lőnie mindenre ami él és mozog, akkor nem fog ilyen mennyiségű képet termelni és kevesebb idő is elég lesz a feldolgozásukhoz. Inkább vegyen jó optikákat meg vázakat, amivel pontos az AF, szép a bokeh meg kevés a zaj, hogy ne utólag kelljen a képekre fotóstoppolni ezeket, ami szintén az időt viszi.

    "Sok memória kell vagy erős CPU, esetleg GPU? Vagy SSD?"

    Ha mindenáron a PC frissítésével akarja megoldani, akkor ezek mind. SSD-ből 2-3 is, RAM-ból 32 GB már kellemes.

    Mielőtt valaki azt hiszi, hogy viccelek: vérkomolyan mondtam, viccnek erős lenne. Egyébként én is esküvőzök kis híján 10 éve, és 3 éve raktam össze magamnak azt a gépemet, amin ma is utómunkázok. Úgy tervezem, hogy 2 évig még legalább nem kell hozzányúlnom (nem, nem vagyok sem hülye sem nagyképű, csak előre gondolkodtam, amikor a gépet összeraktam: belekalkuláltam az új váz - több MP vásárlását is, stb...).

    Mondjuk ha a barátodnak 36 MP-es Nikon váza van 60 MB-os nef-ekkel, akkor meg is érdemli... ;) :DDD Én pontosan ezért örültem, hogy a Canon 5D3 "csak" 22 MP, mert 32 MB-os cr2-ket köp ki: nem kell hozzá a világ minden HDD-je és memóriája, hogy egy anyagot feldolgozzak. :))

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák