Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz BonFire #20197 üzenetére

    Az SSD témában tökéletesen egyetértek veled, és bocsi, mert egy lényeges dolgot ott kihagytam. Az összes állománynak az SSD-n kell lenni ahhoz, hogy a munkafolyamat gyorsuljon. Az összes állomány alatt pont nem a programot és annak a részeit értem, hanem az átmeneti tárolóknak, a katalógusoknak, meg minden egyéb olyannak, amit a program menet közben beolvas, használ. Nálam erre külön megtartottam egy 64GB-os SSD-t, amit először vettem még anno rendszer meghajtónak, csak közben kinőttem, viszont eladni meg nem lett volna értelme néhány forintért. A másik, ami ide kapcsolódik, ha elegendő memória van a gépben, a PS/CC nem igazán fog az átmeneti állományban (swap fájl) kotorászni, így ilyen esetben valóban mindegy, hogy HDD vagy SSD.

    A videókártya meg igazából passz, mert nekem sose volt belépő szintű kártyám, és csak IGP-ből se dolgoztam. Csak azt tudom, hogy a srácnak nincs dedikált kártyája és nem elérhető nála a Performance részben a Graphics Processor Settings részben az advanced settings. Már nem emlékszem mi, de volt valami működési gondom a CC-vel és ott kellett átkapcsolni a Drawing módot advancedről normalra és megoldódott. Nála az a rész szürke így nem is tudja átkapcsolni, de még megnézni sem, hogy mi van ott alapból beállítva (nálam advanced volt) és neki állandóan valami gondja van a programmal. Jóóó nem egy komoly gépe van, de akkor is. Ezért írtam azt az olcsó kártyát, mert az OpenGL-t az is tudja, van 1GB memóriája, és egy 100e-es gépbe pont elég grafikai munkára. Nyilván 3D-re alkalmatlan, de nem is az volt a kérdés.

    Amúgy meg inkább veszek most egy belépő szintű kártyát ilyen feladatra, mint egy 5-6 éves látszólag erősebbet olcsón, mert az a régi kártya más architectura, más a felépítése, egyszóval elavult, és inkább lesz fék a rendszerben, mint hasznos.

    De szerintem kár ezen vitatkozni. Egy a lényeg, előbb memória és utána videókártya vásárlás.

Új hozzászólás Aktív témák